Internet i telewizja – dlaczego warto zdecydować się na pakiet łączący dwie usługi?

(Zaktualizowano: 11 grudnia, 2023)

Niewiele osób wyobraża sobie codzienne funkcjonowanie bez internetu. Poza tym obecnie połączenie z siecią sprawdza się w wielu aspektach życia. Dla niektórych koniecznością jest również telewizja, dlatego operatorzy coraz częściej wychodzą z ofertą pakietową. Dlaczego warto się zdecydować na internet z telewizją?

Internet w pakiecie z telewizją – dlaczego warto się na to zdecydować?

Oferty pakietowe są powszechne już od pewnego czasu i wciąż nie tracą na zainteresowaniu. Wszystko dlatego, że korzysta z nich szerokie grono odbiorców – seniorzy, rodziny z dziećmi, pary, a także single. Do najważniejszych korzyści połączenia internetu i telewizji zalicza się m.in.:

 • Mniejsze koszty – łączenie dwóch ofert w jedno to korzyść finansowa dla klienta. Operatorzy zapewniają wtedy zniżki i rabaty. Przekłada się to więc na znaczne oszczędności w skali roku. Jeśli pakiet jest tańszy o 15 zł za miesiąc, to w ciągu 12 miesięcy można zaoszczędzić aż 180 zł.
 • Mniejsze formalności – chociaż zalety związane z pieniędzmi to jedna z kluczowych korzyści, to jednak takie pakiety oferują znacznie więcej. Przede wszystkim jest to mniej formalności. Zamiast dwóch odrębnych umów i terminów płatności, ma się jasno określone warunki na jednym dokumencie. Wystarczy więc jeden przelew w miesiącu. Pozwala to nie tylko zaoszczędzić czas, ale także uniknąć chaosu organizacyjnego.

Połączenie w pakiecie oferty internetu i telewizji wydaje się atrakcyjne dla obu stron – klienta i operatora. Skoro użytkownik wynosi z tego korzyści finansowe, to jednocześnie zwiększa się szansa, że zdecyduje się na taką opcję. Natomiast dostawca sprzedaje dwie swoje usługi za jednym razem.

Internet i telewizja w pakiecie od Play – kluczowe korzyści

Jednym z operatorów, który w swojej ofercie ma pakiet internetu i telewizji jest Play. Co więcej, taka propozycja dzieli się na 3 warianty i różni się przede wszystkim prędkością internetu i ceną. W każdym z nich pozostaje dostęp do 165 kanałów telewizyjnych oraz Planu Podstawowego z Netflixem w prezencie na 2 miesiące. Dlaczego warto się zdecydować na tego dostawcę?

 • Możliwość przewijania – nawet do 7 dni wstecz. To korzystna opcja w sytuacji, gdy przegapi się swój ulubiony program. Jednocześnie można pauzować i nagrywać ulubione filmy czy seriale.
 • Dostępność na kilku urządzeniach – z pakietu można korzystać nie tylko na telewizorze, ale także na tablecie, smartfonie.
 • Opcja wypożyczania filmów – za dodatkową, niewielką opłatą użytkownik może mieć dostęp do wypożyczalni najnowszych produkcji filmowych.

Na co zwracać uwagę przy wyborze pakietu telewizji z internetem?

Atrakcyjność oferty zależy nie tylko od jej ceny. Na co jeszcze powinno się zwracać uwagę przy ich porównywaniu?

 • Prędkość internetu – do tego zalicza się również stabilność połączenia. Jest to szczególnie istotne dla osób pracujących z domu.
 • Liczba kanałów – w tym przypadku należy kierować się indywidualnymi preferencjami i sprawdzić, czy konkretne kanały (np. te rozrywkowe czy sportowe) znajdują się w ofercie.
 • Koszty instalacji – często jest to dodatkowo płatne, choć operatorzy gwarantują zniżki lub atrakcyjne rabaty, np. gdy zamówi się pakiet online.
 • Długość okresu zobowiązania i warunki wypowiedzenia umowy – wlicza się w to też możliwość przeniesienia usługi na inny adres. To będzie szczególnie istotne dla osób, które nie lubią przywiązywać się do jednego miejsca.
 • Lokalną dostępność i jakość zasięgu – należy także upewnić się, że dany operator oferuje swoje działania w danej lokalizacji oraz w miarę możliwości sprawdzić jakość zasięgu. Często można zdecydować się na pakiet próbny.
 • Dodatkowe usługi – w tym przypadku warto kierować się własnymi potrzebami i sprawdzić, czy w danym pakiecie jest np. dostęp do platform streamingowych, możliwość nagrywania itp.

Pakiet telewizji i internetu przynosi wiele korzyści, zarówno tych finansowych, jak i organizacyjnych. Powinno się jednak zwrócić uwagę na dodatkowe usługi i zakres obsługi klienta.

Kliknij aby ocenić:
[Total: 1 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Głowne sklepy internetowe
Technologia

Tytuł: Stworzenie sklepu internetowego czy gotowa platforma?

Technologia

Jakie cechy powinno mieć idealne etui na telefon?

Technologia

Zastosowanie informatyki przemysłowej w optymalizacji procesów produkcyjnych

Technologia

Zadbaj o swój MacBook: Kompleksowy przewodnik po serwisach w Warszawie

Technologia

Profesjonalny druk 3D – wsparcie dla Twojego projektu

Technologia

Jak łatwiej prać i suszyć ubrania?

Technologia

Wzmacniacz słuchawkowy: Wszystko, co musisz wiedzieć

Technologia

Jakie rodzaje oprogramowania na zamówienie mogą być zaprojektowane przez specjalistów?

Technologia

Laptop do nauki. Jaki warto wybrać?