Internet i telewizja – dlaczego warto zdecydować się na pakiet łączący dwie usługi?

(Zaktualizowano: 11 grudnia, 2023)

Niewiele osób wyobraża sobie codzienne funkcjonowanie bez internetu. Poza tym obecnie połączenie z siecią sprawdza się w wielu aspektach życia. Dla niektórych koniecznością jest również telewizja, dlatego operatorzy coraz częściej wychodzą z ofertą pakietową. Dlaczego warto się zdecydować na internet z telewizją?

Internet w pakiecie z telewizją – dlaczego warto się na to zdecydować?

Oferty pakietowe są powszechne już od pewnego czasu i wciąż nie tracą na zainteresowaniu. Wszystko dlatego, że korzysta z nich szerokie grono odbiorców – seniorzy, rodziny z dziećmi, pary, a także single. Do najważniejszych korzyści połączenia internetu i telewizji zalicza się m.in.:

 • Mniejsze koszty – łączenie dwóch ofert w jedno to korzyść finansowa dla klienta. Operatorzy zapewniają wtedy zniżki i rabaty. Przekłada się to więc na znaczne oszczędności w skali roku. Jeśli pakiet jest tańszy o 15 zł za miesiąc, to w ciągu 12 miesięcy można zaoszczędzić aż 180 zł.
 • Mniejsze formalności – chociaż zalety związane z pieniędzmi to jedna z kluczowych korzyści, to jednak takie pakiety oferują znacznie więcej. Przede wszystkim jest to mniej formalności. Zamiast dwóch odrębnych umów i terminów płatności, ma się jasno określone warunki na jednym dokumencie. Wystarczy więc jeden przelew w miesiącu. Pozwala to nie tylko zaoszczędzić czas, ale także uniknąć chaosu organizacyjnego.

Połączenie w pakiecie oferty internetu i telewizji wydaje się atrakcyjne dla obu stron – klienta i operatora. Skoro użytkownik wynosi z tego korzyści finansowe, to jednocześnie zwiększa się szansa, że zdecyduje się na taką opcję. Natomiast dostawca sprzedaje dwie swoje usługi za jednym razem.

Internet i telewizja w pakiecie od Play – kluczowe korzyści

Jednym z operatorów, który w swojej ofercie ma pakiet internetu i telewizji jest Play. Co więcej, taka propozycja dzieli się na 3 warianty i różni się przede wszystkim prędkością internetu i ceną. W każdym z nich pozostaje dostęp do 165 kanałów telewizyjnych oraz Planu Podstawowego z Netflixem w prezencie na 2 miesiące. Dlaczego warto się zdecydować na tego dostawcę?

 • Możliwość przewijania – nawet do 7 dni wstecz. To korzystna opcja w sytuacji, gdy przegapi się swój ulubiony program. Jednocześnie można pauzować i nagrywać ulubione filmy czy seriale.
 • Dostępność na kilku urządzeniach – z pakietu można korzystać nie tylko na telewizorze, ale także na tablecie, smartfonie.
 • Opcja wypożyczania filmów – za dodatkową, niewielką opłatą użytkownik może mieć dostęp do wypożyczalni najnowszych produkcji filmowych.

Na co zwracać uwagę przy wyborze pakietu telewizji z internetem?

Atrakcyjność oferty zależy nie tylko od jej ceny. Na co jeszcze powinno się zwracać uwagę przy ich porównywaniu?

 • Prędkość internetu – do tego zalicza się również stabilność połączenia. Jest to szczególnie istotne dla osób pracujących z domu.
 • Liczba kanałów – w tym przypadku należy kierować się indywidualnymi preferencjami i sprawdzić, czy konkretne kanały (np. te rozrywkowe czy sportowe) znajdują się w ofercie.
 • Koszty instalacji – często jest to dodatkowo płatne, choć operatorzy gwarantują zniżki lub atrakcyjne rabaty, np. gdy zamówi się pakiet online.
 • Długość okresu zobowiązania i warunki wypowiedzenia umowy – wlicza się w to też możliwość przeniesienia usługi na inny adres. To będzie szczególnie istotne dla osób, które nie lubią przywiązywać się do jednego miejsca.
 • Lokalną dostępność i jakość zasięgu – należy także upewnić się, że dany operator oferuje swoje działania w danej lokalizacji oraz w miarę możliwości sprawdzić jakość zasięgu. Często można zdecydować się na pakiet próbny.
 • Dodatkowe usługi – w tym przypadku warto kierować się własnymi potrzebami i sprawdzić, czy w danym pakiecie jest np. dostęp do platform streamingowych, możliwość nagrywania itp.

Pakiet telewizji i internetu przynosi wiele korzyści, zarówno tych finansowych, jak i organizacyjnych. Powinno się jednak zwrócić uwagę na dodatkowe usługi i zakres obsługi klienta.

Kliknij aby ocenić:
[Total: 1 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Technologia

Wzmacniacz słuchawkowy: Wszystko, co musisz wiedzieć

Technologia

Jakie rodzaje oprogramowania na zamówienie mogą być zaprojektowane przez specjalistów?

Technologia

Laptop do nauki. Jaki warto wybrać?

Technologia

Pendrive z logo na miarę Twojej marki. Personalizacja i trendy w świecie nośników danych

Technologia

Freelancer SEO – Czym zajmuje się specjalista od pozycjonowania stron?

praca dla programisty
Technologia

Czy juniorom naprawdę tak trudno znaleźć pracę? Przegląd rynku pracy programistów

Języki programowania
Technologia

Praca przy produkcji gier? Jakie języki programowania warto znać?

Technologia

PS5 bez napędu czy z napędem? Jaką konsole Playstation 5 wybrać?

Technologia

Czy można nauczyć się Google Ads za pomocą poradnika od podstaw?