Każde boisko sportowe powinno zapewniać bezpieczne użytkowanie. Nawierzchnia musi też spełniać szerokie normy bezpieczeństwa. Dodatkowo powinna wyglądać estetycznie i przy tym być funkcjonalna oraz wytrzymała. Z tego powodu coraz częściej na boiskach możemy zobaczyć nawierzchnie modułowe. Jest to produkt łatwy w montażu, ponieważ układa się je z gotowych płyt. Wielką zaletą jest ich elastyczność, która pozwala na układanie ich na stosunkowo nierównym podłożu. Zależnie od wielkości obiektu sportowego, ich montaż trwa tylko kilka dni. Na rynku dostępne są nawierzchnie w zróżnicowanych barwach, co w połączeniu z prostą estetyką i nowoczesnym designem pozwala na uniknięcie szarości boisk. Dodatkowo na nawierzchni można wykonać obrys linii boisk w różnych kolorach.
Spis treści
Nawierzchnia sportowo-rekreacyjna – zalety.
Oprócz estetyki oraz łatwości montażu, nawierzchnia modułowa cechuje się bezpieczeństwem użytkowania. Zbyt intensywne uprawianie sportu może być przyczyną różnego rodzaju kontuzji. Z tego powodu należy upewnić się, żeby boisko sportowe się do tego nie przyczyniło. Nawierzchnia modułowa pozwala na bezpieczne i komfortowe uprawianie aktywności fizycznej, oraz może zachęcić do niej dzieci i dorosłych.
Dzięki perforacji materiału, woda może być szybko odprowadzona i nawet po najbardziej intensywnych opadach nie tworzą się na nim kałuże. Poza usunięciem piasku czy liści nawierzchnia nie wymaga dodatkowych zabiegów.
Ile kosztuje nawierzchnia?
Każda realizacja ma indywidualną wycenę. Może wpłynąć na nią wiele czynników takich jak na przykład wielkość, czy zakres prac. Koszt samej nawierzchni waha się pomiędzy 110-120 złotych za m2, w zależności od ilości m2.
Gdzie można ją zastosować?
Nawierzchnię cechuje uniwersalność. Znajduje zastosowanie w pokrywaniu boisk, garaży, podestów, boisk mobilnych, hal, wystaw targowych czy hal sportowych.
Zapoznaj się z ofertą producenta nawierzchni modułowej Nocero – https://nocero.eu/oferta.html
czy mogę na takiej nawierzchni postawic skuter????