Zły Omen Minecraft – co to jest?

Zły Omen Minecraft

Zły Omen to efekt statusu, którego warto unikać. Jeśli masz ten status aktywny, to rozpoczyna on rajd w wiosce, do której wejdziesz. W przeciwieństwie do innych efektów statusu, nie posiada on czasu odnowienia.

Chociaż zły omen Minecraft może być ważnym i potężnym negatywnym statusem, możesz go łatwo wykorzystać. Jest on również łatwo uleczalny.

Zły omen Minecraft co to?

Zły Omen to status uzyskany poprzez zabójstwo Kapitana Illager znajdującego się w Placówkach i Patrolach Illager. Możesz ich łatwo zidentyfikować, ponieważ zawsze noszą za sobą złowieszcze sztandary.

Najlepiej pamiętać, że jeśli Twój oswojony wilk zabije Kapitana Illager, może również otrzymać Zły Omen. Jeśli Twój wilk wejdzie wtedy z Tobą do wioski, rozpocznie również najazd na wioskę.

Ten status również ma poziomy. Im więcej kapitanów Illager zabijesz, tym wyższy poziom. Na szczęście nie zwiększa się on bardziej niż do poziomu piątego.

Najlepiej mieć na uwadze, że wyższy poziom złego omenu zwiększa szansę na to, że Illagerzy będą mieli przy sobie zaczarowaną broń, gdy wywołasz raid. Zwiększenie poziomu statusu zwiększa również liczbę raidów o jeden. Zobacz poniższą listę, aby zobaczyć jak rosnące poziomy wpływają na raidy w różnych trudnościach gry.

Zły omen Minecraft wyzwala cztery fale w trybie Łatwym (trzy na poziomie 1 zły omen).
W normalnym będzie sześć fal (pięć bez ulepszenia poziomu) Iluminatów, gdy masz Zły Omen poziomu 5.
W trybie trudnym czeka cię osiem fal (siedem bez zwiększenia poziomu).

Zobacz:  Jak zrobić szafę grającą w Minecraft?

Zły Omen – jak pozbyć się w Minecraft?

Zły omen Minecraft nie ma również limitu czasowego. Więc utkniesz z nim, gdy już go zdobędziesz. I są tylko trzy sposoby na pozbycie się go.

Ukończenie Raid’u

Może się wydawać, że to dużo pracy, ale walka z falami Illagerów aż do samego końca jest z pewnością satysfakcjonująca. Po pierwsze, efekt statusowy Bohater wioski zastępuje twój Zły Omen. A handlarze w wioskach dają Ci również zniżki na przedmioty. Czasami mieszkańcy wioski przychodzą i dają Ci prezenty.

Prezenty mogą się różnić w zależności od typu wieśniaka. Na przykład, niemowlę przyniesie Ci kwiaty maku, bezrobotny wieśniak przyniesie Ci nasiona pszenicy, Fletcher przyniesie Ci strzały z losowym efektem, a Klerycy dadzą Ci Redstone lub Lapis Lazuli.

Dodatkowo możesz otrzymać XP za zabicie wszystkich fal. W związku z tym ukończenie raidu ma wiele zalet, a większość graczy wykorzystuje tę cechę i korzysta z zły omen.

Picie mleka

Picie Mleka jest jedną z kluczowych cech Minecrafta, ponieważ ma zdolność do usunięcia każdego efektu statusu. Minecraft zły omen nie jest tu wyjątkiem. Możesz chwycić wiadro i udać się do krowy i kliknąć prawym przyciskiem myszy z wiadrem w ręku. Twoje wiadro wypełni się mlekiem. Gdybyś je wypił, usunąłby on Zły Omen.

Umierający

To może nie być konwencjonalna metoda usunięcia Złego Omenu, ponieważ możesz stracić wszystko, co masz. Jeśli jednak zdarzy Ci się umrzeć, gdy efekt statusu jest aktywny, zniknie on, gdy się odrodzisz.

Skąd mam wiedzieć, że mam zły Omen?

Kiedy status jest aktywny, pojawi się małe pole w prawym górnym rogu ekranu. Ikona pudełka wygląda jak głowa Illager z dwoma osiami. Ponadto, wokół ciebie będą unosić się ciemnozielone cząsteczki.

Ale w Bedrock Edition efekt stanu aktywuje się, pokazując obracającą się animację tej samej ikony przed twoim ekranem z czarnymi spiralnymi cząstkami.

Zobacz:  Jak zrobić szklaną butelkę w Minecraft?

Powiązane pytania

Co się stanie, jeśli opuszczę wioskę z trwającym najazdem?

Jeśli rozpoczniesz najazd na wioskę i opuścisz ją na trzy noce, Illagerowie zabiją wszystkich mieszkańców i splądrują skrzynie. Możesz również znaleźć kilku oszałamiających Illagerów pozostawionych w wiosce.

Czy jest sposób na ukończenie rajdu bez walki?

Możesz albo zostawić wioskę, albo samemu zabić wszystkich wieśniaków, aby zakończyć najazd, ale nie daje to zbyt wielu korzyści, ponieważ stracisz wieśniaków i prawdopodobnie kupców. Możesz też po prostu zostawić ją na trzy noce, a najazd się zakończy, co również spowoduje śmierć wszystkich wieśniaków.

Czy Hero of the Village również odchodzi po wypiciu mleka?

Bohater wioski to także inny efekt statusu. Dlatego też wypicie mleka usunie z Ciebie ten status.

Czym są Chorzy (Illagerzy)?

Illagers są wrogimi ludzkimi mobami w Minecraft. Obejmują one Pillagers, Evokers, Vindicators i Illusioner. Jedynym innym ludzkim wrogim mobem, który nie jest liczony jako Illager jest wiedźma, która jest ich sojusznikiem.

Ponadto, bykopodobne stworzenie, które tarło podczas raidów, Ravager, jest uważane za Illagerów w Bedrock Edition, ale nie w Java Edition.

Czy można przekazać komuś zły omen?

Tak, możesz użyć komendy, aby dać komuś, lub sobie, zły omen Minecraft. Możesz wpisać „/effect give @p bad_omen 99999” bez cudzysłowu w konsoli czatu, aby dać sobie ten efekt. Jeśli chcesz dać efekt komuś innemu, wpisz jego imię zamiast p.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

ile wazy league of legends
rozrywka

Ile waży League of legends? Ile zajmuje Lol?

platformy do gry
rozrywka Technologia

7 najlepszych cyfrowych platform dla graczy

krowokwiat
rozrywka

Krowokwiat. Jak wyhodować krowokwiat w The Sims 4?

jak zrobic bliźniaki w sism 4
rozrywka

Jak zrobić bliźniaki w The Sims 4?

kody na umiejetnosci w the sims 4
rozrywka

Kody na umiejętności w The Sims 4

duch sims 4
rozrywka

Jak przywołać ducha w The Sims 4 zjawiska paranormalne?

jak wylaczyc cenzure the sims 4
rozrywka

Jak wyłączyć cenzure w The Sims 4

the sims 4
rozrywka

Jak odjąć pieniądze w The Sims 4?

jak edytowac sima
rozrywka

Jak edytować sima podczas gry w The Sims 4?