Jak zrobić kompas w Minecraft?

jak zrobic kompas w minecraft

Każdy nowy świat w Minecraft to świeże połacie nowych pikseli. Aby lepiej poruszać się po blokowym terenie, powinieneś używać Kompasu. Możesz zrobić go łatwo z zaledwie kilku składników, jednak muszą one być najpierw wydobyte. W tym artykule przedstawimy Ci jak się robi kompas w Minecraft i inne informacje o tym przedmiocie

Kompas Minecraft – co jest potrzebne do stworzenia?

Aby stworzyć Minecraft Kompas, musisz umieścić 1 Redstone Dust na środku stołu Crafting Table, a następnie otoczyć go na górze, po lewej, prawej i dolnej szczelinie sztabkami żelaza. Dzięki temu będziesz mógł podnieść gotowy Kompas z prawej szczeliny. Nie możesz użyć surowych bloków rudy żelaza do wykonania kompasu zamiast żelaznych sztabek. W związku z tym musisz przetopić rudę żelaza, którą wydobywasz, zanim ją użyjesz.

Jak zdobyć sztabki żelaza?

Najpierw musisz wykopać spod ziemi rudę żelaza. Ruda żelaza występuje pomiędzy warstwami od 1 do 63, co oznacza, że możesz ją znaleźć kilka bloków niżej od poziomu powierzchni. Ten surowiec będzie się pojawiał w grupach od 1 do 13 Iron Ore, a gra będzie starała się tworzyć te grupy 20 razy na kawałek. Średnio możesz znaleźć około 110 do 120 bloków Iron Ore w jednym kawałku.

Jak zdobyć Redstone Dust?

Redstone Dust jest upuszczany przez bloki Redstone Ore, które są rozbijane żelaznym kilofem. Jeśli spróbujesz rozbić rudę Redstone za pomocą kilofa niższego niż żelazny, nie spadnie żaden pył Redstone. Bloki Redstone Ore pojawiają się pomiędzy warstwami od 1 do 16, co wymaga dość głębokiego kopania. Znajdziesz tam grupy Redstone Ore o wielkości od 1 do 10 bloków. Ponadto w jednym kawałku można znaleźć około 30 bloków tego surowca – znacznie rzadszego niż ruda żelaza.

Zobacz:  Jak zrobić zegar w Minecraft?

Wymiana mieszkańca wioski na kompas Minecraft

Możesz potencjalnie znaleźć Villager Librarian na poziomie Expert, który wymieni Ci 1 Compass za 4 Emeralds. W Java Edition Minecrafta, twoja szansa na znalezienie takiego Villagera wynosi 50%. Jednakże w Bedrock Edition, masz tylko 33% szans na znalezienie Expert-level Librarian Villager z tą opcją handlu.

Kompas Minecraft

Znalezienie Kompasu jako łupu

Kompas można znaleźć w skrzyniach kilku losowo wygenerowanych struktur. Możesz zdobyć kompas ze skrzyń wraków statków, twierdz i wiosek. Szanse na to są jednak niewielkie, co oznacza, że prawie zawsze łatwiej jest wykonać kompas samodzielnie.

Minecraft Kompas – jak go używać?

Aby użyć Kompasu, po prostu trzymaj go w ręce, aby zwrócić uwagę na to, gdzie wskazuje czerwona igła. Chociaż, w przeciwieństwie do ich odpowiednika w świecie rzeczywistym, Kompas Minecraft nie wskazuje na północ. Zamiast tego, Kompas zawsze będzie wskazywał w kierunku twojego punktu spawnu w tym świecie. Jest to nadal prawdziwe, nawet jeśli ustawisz swój punkt tarła przez spanie w łóżku. Istnieje jednak sposób, aby to zmienić.

Jak zmienić miejsce wskazywania kompasu?

Jeśli chcesz zmienić miejsce, w którym wskazuje czerwona igła kompasu, będziesz musiał użyć Lodestone. Umieść kamień, a następnie użyj na nim kompasu, aby zresetować igłę urządzenia. Kamienie można wykonać z 8 cyzelowanych kamiennych cegieł i 1 sztabki Netheritu lub można je znaleźć w skrzyniach Bastionu.

Tworzenie mapy za pomocą kompasu

Możesz również użyć kompasu do stworzenia mapy, która pokaże twoją pozycję. Nadal możesz stworzyć mapę bez kompasu, jednak nie będzie ona pokazywać twojej pozycji, chyba że ulepszysz ją później za pomocą kompasu.

W naszym serwisie znajdziesz również inne artykuły o Minecraft np. zły omen lub poradnik jak zrobić tarcze w Minecraft.

Kiedy dodano kompas w Minecraft?

Kompas Minecraft został dodany we wrześniu 2010 roku w aktualizacji Minecraft 1.1.0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

dying light 2
rozrywka

Czy Dying Light 2 ma crossplay? Dying light 2 crossplay.

cs go
rozrywka

Jak sprawdzić fps w CSGO? Komenda na fps w Counter-Strike

valorant rangi
rozrywka

Pełna lista rang w Valorant – jak awansować?

league of legends rangi
rozrywka

Jakie są rangi w league of legends? Lol rangi

rangi cs go
rozrywka

Hierarchia rangowa w grze CS:GO – rangi w CS GO

platformy do gry
rozrywka Technologia

7 najlepszych cyfrowych platform dla graczy

kody na umiejetnosci w the sims 4
rozrywka

Kody na umiejętności w The Sims 4

ile wazy league of legends
rozrywka

Ile waży League of legends? Ile zajmuje Lol?

krowokwiat
rozrywka

Krowokwiat. Jak wyhodować krowokwiat w The Sims 4?