Jak zrobić piec hutniczy w Minecraft? – Poradnik

piec hutniczy minecraft

Próbując wypracować, jak korzystać z pieca hutniczego w minecraft? Ten poręczny blok oparty kuźnia pozwala wytapiać wszelkiego rodzaju śmieci, ale w przeciwieństwie do zwykłego wariantu pieca, jest dwa razy szybszy, pozwalając na rozbicie przedmiotów i rudy na nowe materiały do craftingu. Można w nim jednak wytapiać tylko rudę i przedmioty wykonane z żelaza, złota lub kolczugi – kurczaki trzeba piec gdzie indziej!

Wielkie piece są bardzo przydatne, jeśli wydobywasz dużo rudy lub regularnie musisz rozbijać przedmioty na odpowiednie materiały. Jeśli masz wolne zasoby leżące wokół, dlaczego nie zrobić blok, który może zrobić szybszą pracę niż twój zmęczony stary zwykły piec?

W tym przewodniku piec hutniczy Minecraft, przejdę przez wszystko, co musisz wiedzieć, aby zbudować tę istotną stację roboczą, a także jak go używać, abyś mógł dostać wytapianie tych dodatkowych materiałów.

Przeczytaj również: Jak zrobić TNT w Minecraft

Jak zrobić piec hutniczy w Minecraft?

Stworzenie pieca hutniczego w Minecraft jest stosunkowo łatwe, pod warunkiem, że posiadasz wymagane składniki – a nawet wtedy nie są one szczególnie trudne do zdobycia. Potrzebujesz jednego pieca, pięciu sztabek żelaza i trzech kawałków gładkiego kamienia.

Standardowy piec może być wykonany z ośmiu kawałków bruku, co jest dość powszechne. Jeśli nie wiesz co zrobić, po prostu pokop trochę w dół, a wkrótce znajdziesz kilka.

Aby uzyskać Gładki Kamień, musisz dwukrotnie ugotować Cobblestone. Za pierwszym razem zamienia się on w Kamień, a za drugim w Gładki Kamień.

Najtrudniejszym składnikiem, którego potrzebujesz są sztabki żelaza. Trudność w zdobyciu rudy żelaza będzie sprowadzać się do tego, ile masz szczęścia z twoim światem i terenem. Często możesz zobaczyć rudę żelaza w płytkich jaskiniach, choć w niektórych przypadkach będziesz musiał kopać trochę dalej, aby ją znaleźć. Po znalezieniu rudy, możesz ją przetopić na żelazne sztabki. Jeśli zdarzy ci się mieć szczęście ze skrzyniami skarbów, możesz również stworzyć jeden przez połączenie dziewięciu Żelaznych Bryłek, ale to więcej kłopotów niż jest warte, szczerze mówiąc.

Zobacz:  Jak zrobić lunetę w Minecraft? - Luneta Minecraft crafting

Przeczytaj również: Jak zrobić siodło w Minecraft?

Jak korzystać z pieca hutniczego w Minecraft?

Używanie pieca hutniczego jest mniej więcej takie samo jak zwykłego pieca. Po prostu wrzuć trochę paliwa do dolnej lewej części, a następnie włóż do niego przedmiot do wytopienia w górnej lewej części. Pamiętaj, że Wielkie Piece mogą wytapiać tylko przedmioty. Ale, podczas gdy robią to z dwukrotnie większą prędkością, zużywają też dwa razy więcej paliwa. Ale czy naprawdę możesz wycenić czas, który zaoszczędzisz?

Najczęstszym sposobem użycia Wielkiego Pieca jest przetapianie bloków rudy na sztabki, ale możesz go również użyć do przetopienia broni, narzędzi i zbroi. Wszystko inne musi przejść przez normalny Piec.

Minecraft Blast Furnace jest również blokiem 'job’ dla zawodu armorer w wiosce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

dying light 2
rozrywka

Czy Dying Light 2 ma crossplay? Dying light 2 crossplay.

cs go
rozrywka

Jak sprawdzić fps w CSGO? Komenda na fps w Counter-Strike

valorant rangi
rozrywka

Pełna lista rang w Valorant – jak awansować?

league of legends rangi
rozrywka

Jakie są rangi w league of legends? Lol rangi

rangi cs go
rozrywka

Hierarchia rangowa w grze CS:GO – rangi w CS GO

platformy do gry
rozrywka Technologia

7 najlepszych cyfrowych platform dla graczy

kody na umiejetnosci w the sims 4
rozrywka

Kody na umiejętności w The Sims 4

ile wazy league of legends
rozrywka

Ile waży League of legends? Ile zajmuje Lol?

krowokwiat
rozrywka

Krowokwiat. Jak wyhodować krowokwiat w The Sims 4?