Jak zrobić piec hutniczy w Minecraft? – Poradnik

piec hutniczy minecraft
(Zaktualizowano: 16 sierpnia, 2023)

Próbując wypracować, jak korzystać z pieca hutniczego w minecraft? Ten poręczny blok oparty kuźnia pozwala wytapiać wszelkiego rodzaju śmieci, ale w przeciwieństwie do zwykłego wariantu pieca, jest dwa razy szybszy, pozwalając na rozbicie przedmiotów i rudy na nowe materiały do craftingu. Można w nim jednak wytapiać tylko rudę i przedmioty wykonane z żelaza, złota lub kolczugi – kurczaki trzeba piec gdzie indziej!

Wielkie piece są bardzo przydatne, jeśli wydobywasz dużo rudy lub regularnie musisz rozbijać przedmioty na odpowiednie materiały. Jeśli masz wolne zasoby leżące wokół, dlaczego nie zrobić blok, który może zrobić szybszą pracę niż twój zmęczony stary zwykły piec?

W tym przewodniku piec hutniczy Minecraft, przejdę przez wszystko, co musisz wiedzieć, aby zbudować tę istotną stację roboczą, a także jak go używać, abyś mógł dostać wytapianie tych dodatkowych materiałów.

Przeczytaj również: Jak zrobić TNT w Minecraft

Zobacz cenę gry Minecraft w CENEO.pl

Jak zrobić piec hutniczy w Minecraft?

Stworzenie pieca hutniczego w Minecraft jest stosunkowo łatwe, pod warunkiem, że posiadasz wymagane składniki – a nawet wtedy nie są one szczególnie trudne do zdobycia. Potrzebujesz jednego pieca, pięciu sztabek żelaza i trzech kawałków gładkiego kamienia.

Standardowy piec może być wykonany z ośmiu kawałków bruku, co jest dość powszechne. Jeśli nie wiesz co zrobić, po prostu pokop trochę w dół, a wkrótce znajdziesz kilka.

Aby uzyskać Gładki Kamień, musisz dwukrotnie ugotować Cobblestone. Za pierwszym razem zamienia się on w Kamień, a za drugim w Gładki Kamień.

Najtrudniejszym składnikiem, którego potrzebujesz są sztabki żelaza. Trudność w zdobyciu rudy żelaza będzie sprowadzać się do tego, ile masz szczęścia z twoim światem i terenem. Często możesz zobaczyć rudę żelaza w płytkich jaskiniach, choć w niektórych przypadkach będziesz musiał kopać trochę dalej, aby ją znaleźć. Po znalezieniu rudy, możesz ją przetopić na żelazne sztabki. Jeśli zdarzy ci się mieć szczęście ze skrzyniami skarbów, możesz również stworzyć jeden przez połączenie dziewięciu Żelaznych Bryłek, ale to więcej kłopotów niż jest warte, szczerze mówiąc.

Zobacz:  7 najlepszych cyfrowych platform dla graczy

Przeczytaj również: Jak zrobić siodło w Minecraft?

Jak korzystać z pieca hutniczego w Minecraft?

Używanie pieca hutniczego jest mniej więcej takie samo jak zwykłego pieca. Po prostu wrzuć trochę paliwa do dolnej lewej części, a następnie włóż do niego przedmiot do wytopienia w górnej lewej części. Pamiętaj, że Wielkie Piece mogą wytapiać tylko przedmioty. Ale, podczas gdy robią to z dwukrotnie większą prędkością, zużywają też dwa razy więcej paliwa. Ale czy naprawdę możesz wycenić czas, który zaoszczędzisz?

Najczęstszym sposobem użycia Wielkiego Pieca jest przetapianie bloków rudy na sztabki, ale możesz go również użyć do przetopienia broni, narzędzi i zbroi. Wszystko inne musi przejść przez normalny Piec.

Minecraft Blast Furnace jest również blokiem ‘job’ dla zawodu armorer w wiosce.

Kliknij aby ocenić:
[Total: Average: ]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Gaming Minecraft

Na którym poziomie jest Netherite w Minecraft?

rozrywka

Jak zwiększyć ilość treści na Netflixie dwukrotnie?

jak zmienic czas w minecraft
Gaming Minecraft

Jak przyspieszyć czas w Minecrafcie?

Gaming Minecraft

Jak zrobić łuk w Minecraft?

Gaming Minecraft

Jaki silnik do serwera Minecraft?

Gaming Minecraft

Jak zainstalować mody do Minecraft?

jak oswoic konia minecraft
Gaming Minecraft

Jak oswoić konia w minecraft?

rozrywka

Spicy pytania – prawda czy wyzwanie pytanie do dziewczyny i chłopaka

Pytania dla par
rozrywka

Najlepsze pytania dla par. Poznaj swojego partnera!