Hitboxy Minecraft. Jak właczyć hitboxy, działanie

jak wlaczyc hitboxy w minecraft
(Zaktualizowano: 16 sierpnia, 2023)

Nigdy nie było lepszego czasu, aby zacząć grać w Minecrafta. W 2020 roku gra zdołała mieć 131 jednoczesnych użytkowników, więc zawsze znajdzie się ktoś do palenia wokół dla graczy logujących się. Gracze mogą budować masywne struktury, zdjąć mobów wrogów, a nawet speedrun gry do zabawy

Jak wiele innych gier, wrogowie, sojusznicy i wszelkiego rodzaju NPC mają hitboxy. Te hitboxy pokazują dokładnie ile miejsca zajmuje dana jednostka, co może być przydatne z wielu powodów. Gracze chcący uzyskać jak najwięcej ze swojego doświadczenia w Minecraft będą chcieli wiedzieć, jak je zobaczyć w grze.

Jak włączyć hitboxy w Minecraft?

W rzeczywistości jest to dość łatwe, aby zobaczyć hitboxy w Java Edition gry: po prostu naciśnij F3 i B na klawiaturze w tym samym czasie. To jest to! Ta kombinacja klawiszy może być używana do włączania i wyłączania hitboxów, gdy gracze chcą, aby nie były one widoczne. Niestety, ta metoda działa tylko w wersji Java.

Zobacz cenę gry Minecraft w CENEO.pl

Jak działają hitboxy w Minecraft?

Przy włączonym hitboxie wokół każdej postaci, na którą patrzy gracz, pojawia się biała linia tworząca pole. Te pola nie zawsze odpowiadają dokładnemu kształtowi postaci, czasami wystają z nich różne części ciała. Jest to szczególnie ważne, ponieważ nawet jeśli gracz uderzy mieczem w jednostkę w miejscu, w którym nie ma ona hitboxa, nie dojdzie do żadnych obrażeń.

Hitboxy pokazują również linie widzenia postaci. Jest to duży czerwony prostokąt, który otacza całą głowę. To dlatego gracze nie mogą podkradać się do mobów, są one zaprogramowane tak, że mają dosłowny odpowiednik posiadania oczu z tyłu głowy. Gracze nadal mogą wiedzieć, w którą stronę zwrócona jest dana jednostka, patrząc na niebieską linię, która rozciąga się od oczu.

Zobacz:  Jak sie robi latarnie w Minecraft?

Hitboxy są również odpowiedzialne za to, czy gracz lub tłum się dusi. Obrażenia od duszenia są zadawane za każdym razem, gdy solidny blok wejdzie w “przestrzeń głowy gracza lub NPC”. Przestrzeń ta jest oznaczona cienkim czerwonym prostokątem.

Hitbox Minecraft

The Ender Dragon

Smok Ender ma unikalny hitbox, który charakteryzuje się trzema oddzielnymi kolorami. Jego cała postać jest obrysowana przez masywne białe pole, które wskazuje jego “obszar kontaktowy”, ale zadawanie obrażeń bossowi różni się od większości mobów. Zielone pola rozrzucone wokół jego ciała to miejsca, w których gracze mogą technicznie zadać smokowi obrażenia, a znajomość tych obszarów może znacznie ułatwić pokonanie bossa. Charakteryzuje się on również ogromną linią wzroku, obejmującą stwora ze wszystkich stron. Nic więc dziwnego, że gracze są łatwo poszukiwani przez latającą bestię.

Jak widzenie hitboxów w Minecraft może być użyteczne

Jest kilka sposobów na to, aby zobaczyć hitboxy, które mogą być szczególnie przydatne dla graczy:

  • Zadawanie obrażeń: Hitboxy są najbardziej przydatne do zobaczenia, gdzie wrogowie mogą otrzymać obrażenia. Niektórzy wrogowie, jak np. ghast, nie mają hitboxów w miejscach, których gracze mogliby się spodziewać. Nie ma powodu, by tracić czas na rąbanie i cięcie, gdy nic to nie daje!
  • Taktyczny odwrót: Bądźmy prawdziwi, czasami moby są po prostu zbyt duże, aby wziąć na siebie i gracze będą musieli uciec. Najlepszym sposobem na to jest przerwanie linii wzroku mobów na gracza. Ucieczka może być trudna, ponieważ niektóre moby mają ogromny zasięg. Łatwiej jest użyć bloków, aby uniemożliwić wrogom widzenie, jeśli gracze zbudują wystarczająco dużą ścianę.
  • Szybka farma: Gracze uwielbiają tworzyć urządzenia do hodowli zwierząt, wrogów i mobów w ogóle. Może to być szybki sposób na zdobycie dużej ilości dropów. Gracze mogą zobaczyć mniejsze bloki dla małych zwierząt i większe dla tych w pełni rozwiniętych, co ułatwia stworzenie automatycznej farmy.
  • Łamanie obiektów: Obiekty mają swoje własne hitboxy i wiedza o tym, gdzie dokładnie się znajdują i jak oddziałują na graczy jest cenną informacją. Możliwe jest nawet zniszczenie mobów, NPC lub transportu gracza poprzez uderzenie tylko w hitbox obiektu, unikając innych hitboxów, które mogą znajdować się w pobliżu.
Zobacz:  Jaki silnik do serwera Minecraft?

Kliknij aby ocenić:
[Total: 1 Average: 1]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Gaming Minecraft

Na którym poziomie jest Netherite w Minecraft?

rozrywka

Jak zwiększyć ilość treści na Netflixie dwukrotnie?

jak zmienic czas w minecraft
Gaming Minecraft

Jak przyspieszyć czas w Minecrafcie?

Gaming Minecraft

Jak zrobić łuk w Minecraft?

Gaming Minecraft

Jaki silnik do serwera Minecraft?

Gaming Minecraft

Jak zainstalować mody do Minecraft?

jak oswoic konia minecraft
Gaming Minecraft

Jak oswoić konia w minecraft?

rozrywka

Spicy pytania – prawda czy wyzwanie pytanie do dziewczyny i chłopaka

Pytania dla par
rozrywka

Najlepsze pytania dla par. Poznaj swojego partnera!