Hitboxy Minecraft. Jak właczyć hitboxy, działanie

jak wlaczyc hitboxy w minecraft

Nigdy nie było lepszego czasu, aby zacząć grać w Minecrafta. W 2020 roku gra zdołała mieć 131 jednoczesnych użytkowników, więc zawsze znajdzie się ktoś do palenia wokół dla graczy logujących się. Gracze mogą budować masywne struktury, zdjąć mobów wrogów, a nawet speedrun gry do zabawy

Jak wiele innych gier, wrogowie, sojusznicy i wszelkiego rodzaju NPC mają hitboxy. Te hitboxy pokazują dokładnie ile miejsca zajmuje dana jednostka, co może być przydatne z wielu powodów. Gracze chcący uzyskać jak najwięcej ze swojego doświadczenia w Minecraft będą chcieli wiedzieć, jak je zobaczyć w grze.

Jak włączyć hitboxy w Minecraft?

W rzeczywistości jest to dość łatwe, aby zobaczyć hitboxy w Java Edition gry: po prostu naciśnij F3 i B na klawiaturze w tym samym czasie. To jest to! Ta kombinacja klawiszy może być używana do włączania i wyłączania hitboxów, gdy gracze chcą, aby nie były one widoczne. Niestety, ta metoda działa tylko w wersji Java.

Jak działają hitboxy w Minecraft?

Przy włączonym hitboxie wokół każdej postaci, na którą patrzy gracz, pojawia się biała linia tworząca pole. Te pola nie zawsze odpowiadają dokładnemu kształtowi postaci, czasami wystają z nich różne części ciała. Jest to szczególnie ważne, ponieważ nawet jeśli gracz uderzy mieczem w jednostkę w miejscu, w którym nie ma ona hitboxa, nie dojdzie do żadnych obrażeń.

Hitboxy pokazują również linie widzenia postaci. Jest to duży czerwony prostokąt, który otacza całą głowę. To dlatego gracze nie mogą podkradać się do mobów, są one zaprogramowane tak, że mają dosłowny odpowiednik posiadania oczu z tyłu głowy. Gracze nadal mogą wiedzieć, w którą stronę zwrócona jest dana jednostka, patrząc na niebieską linię, która rozciąga się od oczu.

Zobacz:  Kody do heroes 3

Hitboxy są również odpowiedzialne za to, czy gracz lub tłum się dusi. Obrażenia od duszenia są zadawane za każdym razem, gdy solidny blok wejdzie w „przestrzeń głowy gracza lub NPC”. Przestrzeń ta jest oznaczona cienkim czerwonym prostokątem.

Hitbox Minecraft

The Ender Dragon

Smok Ender ma unikalny hitbox, który charakteryzuje się trzema oddzielnymi kolorami. Jego cała postać jest obrysowana przez masywne białe pole, które wskazuje jego „obszar kontaktowy”, ale zadawanie obrażeń bossowi różni się od większości mobów. Zielone pola rozrzucone wokół jego ciała to miejsca, w których gracze mogą technicznie zadać smokowi obrażenia, a znajomość tych obszarów może znacznie ułatwić pokonanie bossa. Charakteryzuje się on również ogromną linią wzroku, obejmującą stwora ze wszystkich stron. Nic więc dziwnego, że gracze są łatwo poszukiwani przez latającą bestię.

Jak widzenie hitboxów w Minecraft może być użyteczne

Jest kilka sposobów na to, aby zobaczyć hitboxy, które mogą być szczególnie przydatne dla graczy:

  • Zadawanie obrażeń: Hitboxy są najbardziej przydatne do zobaczenia, gdzie wrogowie mogą otrzymać obrażenia. Niektórzy wrogowie, jak np. ghast, nie mają hitboxów w miejscach, których gracze mogliby się spodziewać. Nie ma powodu, by tracić czas na rąbanie i cięcie, gdy nic to nie daje!
  • Taktyczny odwrót: Bądźmy prawdziwi, czasami moby są po prostu zbyt duże, aby wziąć na siebie i gracze będą musieli uciec. Najlepszym sposobem na to jest przerwanie linii wzroku mobów na gracza. Ucieczka może być trudna, ponieważ niektóre moby mają ogromny zasięg. Łatwiej jest użyć bloków, aby uniemożliwić wrogom widzenie, jeśli gracze zbudują wystarczająco dużą ścianę.
  • Szybka farma: Gracze uwielbiają tworzyć urządzenia do hodowli zwierząt, wrogów i mobów w ogóle. Może to być szybki sposób na zdobycie dużej ilości dropów. Gracze mogą zobaczyć mniejsze bloki dla małych zwierząt i większe dla tych w pełni rozwiniętych, co ułatwia stworzenie automatycznej farmy.
  • Łamanie obiektów: Obiekty mają swoje własne hitboxy i wiedza o tym, gdzie dokładnie się znajdują i jak oddziałują na graczy jest cenną informacją. Możliwe jest nawet zniszczenie mobów, NPC lub transportu gracza poprzez uderzenie tylko w hitbox obiektu, unikając innych hitboxów, które mogą znajdować się w pobliżu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

ile wazy league of legends
rozrywka

Ile waży League of legends? Ile zajmuje Lol?

platformy do gry
rozrywka Technologia

7 najlepszych cyfrowych platform dla graczy

krowokwiat
rozrywka

Krowokwiat. Jak wyhodować krowokwiat w The Sims 4?

jak zrobic bliźniaki w sism 4
rozrywka

Jak zrobić bliźniaki w The Sims 4?

kody na umiejetnosci w the sims 4
rozrywka

Kody na umiejętności w The Sims 4

duch sims 4
rozrywka

Jak przywołać ducha w The Sims 4 zjawiska paranormalne?

jak wylaczyc cenzure the sims 4
rozrywka

Jak wyłączyć cenzure w The Sims 4

the sims 4
rozrywka

Jak odjąć pieniądze w The Sims 4?

jak edytowac sima
rozrywka

Jak edytować sima podczas gry w The Sims 4?