Jak sie robi latarnie w Minecraft?

jak sie robi latarnie w minecraft

Źródła światła w Minecraft są przydatne do dekoracji, rozjaśniania ciemnych przestrzeni i utrzymywania wrogich potworów z dala od Twojej bazy. Podczas gdy robienie pochodni i przyklejanie jej do ściany działa jako źródło światła, nie jest najbardziej efektywne w porównaniu do innych tam. Inne bloki emitujące światło, takie jak beacony, froglights i glowstone są również nieco trudne do zdobycia, zwłaszcza gdy dopiero zaczynasz. Ten przewodnik nauczy Cię Jak sie robi latarnie w Minecraft? Java i Bedrock Editions.

Latarnie Minecraft – dwa typy

W Minecraft Java i Bedrock Editions istnieją dwa typy latarni, które mają podobne, ale nieco inne receptury craftingu. Pierwszy lampion wymaga zwykłej pochodni i ośmiu żelaznych bryłek. Aby spreparować pochodnię, będziesz potrzebował jednego węgla lub węgla drzewnego i jednego patyka. Umieść te składniki w swoim ekwipunku lub na stole do craftingu, aby stworzyć cztery pochodnie. Jeśli chodzi o samorodki żelaza, możesz przekształcić sztabkę żelaza w dziewięć samorodków żelaza poprzez interfejs craftingu.

Jak sie robi latarnie w Minecraft?

Drugą latarnią w Minecraft Java i Bedrock jest Soul Lantern, craftowana przy użyciu jednej Soul Torch i ośmiu żelaznych bryłek. Podczas gdy standardowe pochodnie używają jednego węgla i kija, pochodnie duszy wymagają również piasku duszy lub ziemi. Po umieszczeniu Duszne Latarnie emitują mniej światła, ale mają niebieską teksturę płomienia zamiast pomarańczowej. Choć przez to Latarnia Duszy jest mniej praktyczna niż zwykła, dobrze komponuje się z takimi blokami jak kamienna cegła, wypaczone drewno, oksydowana miedź, cyjanowa terakota i cyjanowy beton.

Jeśli chcesz ozdobić swoją bazę lampionami, możesz umieścić je na szczycie bloków lub użyć łańcuchów do powieszenia ich pod sufitem. Możesz użyć tylu łańcuchów, ile chcesz, aby połączyć latarnię. Jednak w przeciwieństwie do pochodni, nie możesz ich umieścić przy ścianie. Pomimo tego, możesz je również ustawić na szczycie płotów i ścian, aby stworzyć dekoracyjne lampiony.

Zobacz:  Co jedzą lamy w Minecraft?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

dying light 2
rozrywka

Czy Dying Light 2 ma crossplay? Dying light 2 crossplay.

cs go
rozrywka

Jak sprawdzić fps w CSGO? Komenda na fps w Counter-Strike

valorant rangi
rozrywka

Pełna lista rang w Valorant – jak awansować?

league of legends rangi
rozrywka

Jakie są rangi w league of legends? Lol rangi

rangi cs go
rozrywka

Hierarchia rangowa w grze CS:GO – rangi w CS GO

platformy do gry
rozrywka Technologia

7 najlepszych cyfrowych platform dla graczy

kody na umiejetnosci w the sims 4
rozrywka

Kody na umiejętności w The Sims 4

ile wazy league of legends
rozrywka

Ile waży League of legends? Ile zajmuje Lol?

krowokwiat
rozrywka

Krowokwiat. Jak wyhodować krowokwiat w The Sims 4?