Jak sie robi latarnie w Minecraft?

jak sie robi latarnie w minecraft
(Zaktualizowano: 16 sierpnia, 2023)

Źródła światła w Minecraft są przydatne do dekoracji, rozjaśniania ciemnych przestrzeni i utrzymywania wrogich potworów z dala od Twojej bazy. Podczas gdy robienie pochodni i przyklejanie jej do ściany działa jako źródło światła, nie jest najbardziej efektywne w porównaniu do innych tam. Inne bloki emitujące światło, takie jak beacony, froglights i glowstone są również nieco trudne do zdobycia, zwłaszcza gdy dopiero zaczynasz. Ten przewodnik nauczy Cię Jak sie robi latarnie w Minecraft? Java i Bedrock Editions.

Latarnie Minecraft – dwa typy

W Minecraft Java i Bedrock Editions istnieją dwa typy latarni, które mają podobne, ale nieco inne receptury craftingu. Pierwszy lampion wymaga zwykłej pochodni i ośmiu żelaznych bryłek. Aby spreparować pochodnię, będziesz potrzebował jednego węgla lub węgla drzewnego i jednego patyka. Umieść te składniki w swoim ekwipunku lub na stole do craftingu, aby stworzyć cztery pochodnie. Jeśli chodzi o samorodki żelaza, możesz przekształcić sztabkę żelaza w dziewięć samorodków żelaza poprzez interfejs craftingu.

Zobacz cenę gry Minecraft w CENEO.pl

Jak sie robi latarnie w Minecraft?

Drugą latarnią w Minecraft Java i Bedrock jest Soul Lantern, craftowana przy użyciu jednej Soul Torch i ośmiu żelaznych bryłek. Podczas gdy standardowe pochodnie używają jednego węgla i kija, pochodnie duszy wymagają również piasku duszy lub ziemi. Po umieszczeniu Duszne Latarnie emitują mniej światła, ale mają niebieską teksturę płomienia zamiast pomarańczowej. Choć przez to Latarnia Duszy jest mniej praktyczna niż zwykła, dobrze komponuje się z takimi blokami jak kamienna cegła, wypaczone drewno, oksydowana miedź, cyjanowa terakota i cyjanowy beton.

Jeśli chcesz ozdobić swoją bazę lampionami, możesz umieścić je na szczycie bloków lub użyć łańcuchów do powieszenia ich pod sufitem. Możesz użyć tylu łańcuchów, ile chcesz, aby połączyć latarnię. Jednak w przeciwieństwie do pochodni, nie możesz ich umieścić przy ścianie. Pomimo tego, możesz je również ustawić na szczycie płotów i ścian, aby stworzyć dekoracyjne lampiony.

Zobacz:  Jak zrobić zielony barwnik w Minecraft?

Kliknij aby ocenić:
[Total: Average: ]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Gaming Minecraft

Na którym poziomie jest Netherite w Minecraft?

rozrywka

Jak zwiększyć ilość treści na Netflixie dwukrotnie?

jak zmienic czas w minecraft
Gaming Minecraft

Jak przyspieszyć czas w Minecrafcie?

Gaming Minecraft

Jak zrobić łuk w Minecraft?

Gaming Minecraft

Jaki silnik do serwera Minecraft?

Gaming Minecraft

Jak zainstalować mody do Minecraft?

jak oswoic konia minecraft
Gaming Minecraft

Jak oswoić konia w minecraft?

rozrywka

Spicy pytania – prawda czy wyzwanie pytanie do dziewczyny i chłopaka

Pytania dla par
rozrywka

Najlepsze pytania dla par. Poznaj swojego partnera!