5 faktów, których nie wiesz o Oppenheimer Nolana

5 faktów, których nie wiesz o Oppenheimer Nolana
(Zaktualizowano: 8 stycznia, 2024)

fot. materiały dystrybutora

Los Alamos musiał zostać odbudowany

Czas mija, nawet w miastach takich jak Los Alamos w Nowym Meksyku. Nolan miał nadzieję wykorzystać rzeczywiste miasto do zewnętrznych ujęć, ale obecnie można tam znaleźć Starbucks na głównej ulicy, co zdecydowanie nie pasuje do wyglądu lat 40. XX wieku. Dlatego Nolan kazał zbudować scenografię w Ghost Ranch w Nowym Meksyku. Budowa planu zajęła trzy miesiące, a używano go przez sześć dni kręcenia.

To szósty film Cilliana Murphy’ego z Nolanem

Cillian Murphy ma długą historię współpracy z Nolanem, grając złego Stracha na Wróble w Trylogii Mrocznego Rycerza, Roberta Fischera w “Incepcji” i “Drżącego Żołnierza” w “Dunkierce”.

Jednak dopiero w ich szóstym wspólnym projekcie Murphy dostał szansę bycia głównym bohaterem. Mówiąc o swojej prestiżowej roli w rozmowie z Esquire, stwierdził: „To naprawdę ogromne i przerażające. Ale gdybym czuł, że to łatwe, nie byłoby to dla mnie interesujące.”

Niektórzy członkowie obsady nie wiedzieli, kogo grają

“Oppenheimer” ma jedną z najbardziej gwiazdorskich obsad, jakie kiedykolwiek widziano w nowoczesnym filmie Hollywood, w tym Murphy’ego, aktora Iron Mana Roberta Downeya Jr., Emily Blunt, Matta Damona, Florence Pugh, Ramiego Maleka, Kennetha Branagha, Matthew Modine’a i Jacka Quaida, by wymienić tylko kilku.

Jednak według The Hollywood Reporter, Nolan zdecydował się utrzymać swoich aktorów w nieświadomości odnośnie do ról, które mieli grać w filmie, aż do sfinalizowania umowy. Biorąc pod uwagę, że jest to film Christophera Nolana, praktycznie każdy hollywoodzki aktor zaakceptowałby rolę, nawet nie pytając, kogo miałby przedstawiać.

Zobacz:  Najlepsze horrory 2022. TOP 10 horrory z 2022 roku

Obsada mieszkała razem w Nowym Meksyku

Obsada mieszkała razem w Nowym Meksyku Tłum ludzi w filmie “Oppenheimer.” Universal Pictures Podobnie jak naukowcy z Projektu Manhattan, którzy przenieśli się do Los Alamos, aby zbudować bombę atomową, obsada filmu “Oppenheimer” stworzyła swoją małą społeczność, mieszkając w hotelu w Nowym Meksyku podczas kręcenia filmu.

Blunt opisała to doświadczenie jako podobne do „obozu letniego”, mówiąc o tym w rozmowie z People. Chociaż obsada mieszkała w bliskich stosunkach i wspólnie jadała kolacje, Murphy nie uczestniczył w wielu aktywnościach swoich kolegów z obsady z powodu presji, jaką odczuwał jako tytułowy bohater filmu.

W filmie występuje jeden znaczący postać fikcyjna

“Oppenheimer” obfituje w znane twarze oraz postacie rzeczywistych naukowców i polityków, ale w tak złożonym filmie jak ten, posiadanie postaci, z którą publiczność może się utożsamiać, jest korzystne, nawet jeśli wymaga to stworzenia fikcyjnej osoby. Alden Ehrenreich, jedna z wcześniej wspomnianych znanych twarzy, gra asystenta Lewisa Straussa, ale nie jest to postać rzeczywista. Być może z tego powodu, postać ta również nie otrzymała imienia.

Kacper Kowalewski

Gamer z pasji. Uwielbiam League of Legends, CS GO i Wowa! Dziennikarz gamingowy.

Kliknij aby ocenić:
[Total: 1 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Film

Gdzie obejrzeć Yellowstone?

Film

Uniwersum X-men Kolejność – W jakiej kolejności oglądać filmu X-men?

Film

TOP 15 najlepsze seriale animowane dla dorosłych Ranking

Top horrory 2022
Film

Najlepsze horrory 2022. TOP 10 horrory z 2022 roku