Jak zrobić doniczkę w Minecraft

doniczka minecraft
(Zaktualizowano: 16 sierpnia, 2023)

Gracze Minecraft na poszukiwania receptury craftingu i miejsc tarła doniczki mogą skorzystać z tego przewodnika dla pomocy.

Minecraft posiada wiele różnych przedmiotów, których gracze mogą używać do dekorowania swoich domów i baz. Przy tak wielu przedmiotach i przepisach, jednak łatwo jest nawet długoletnim graczom zapomnieć niektóre przepisy na dekoracje, których potrzebują.

Doniczka jest najlepszym przykładem wspaniałego przedmiotu, który może umknąć uwadze, ponieważ nie jest potrzebny do przetrwania. Dla tych graczy, którzy chcą stworzyć i używać doniczki w Minecraft, ten przewodnik może pomóc.

Przeczytaj również: Zły Omen Minecraft

Zobacz cenę gry Minecraft w CENEO.pl

Jak zrobić doniczkę w Minecraft?

To może być zaskoczeniem dla niektórych graczy, ale doniczka jest przedmiotem, który może być craftowany. Przepis wymaga tylko trzech cegieł do stworzenia, ale wymaga od graczy posiadania zarówno stołu do craftingu, jak i pieca. Aby stworzyć te cegły, gracze muszą najpierw zebrać gliniane kulki. Gliniane kulki spadają z glinianych bloków, które pojawiają się pod wodą na bagnach, plażach, w oceanach, na dnie rzek i jezior. Te gliniane bloki są powszechnie używane do tworzenia terakoty, jednego z lepszych bloków budowlanych w Minecraft.

Gliniane bloki można również rozbić dowolnym narzędziem i uzyskać 4 gliniane kulki. Można je następnie przynieść do pieca i wytopić z nich cegły wymagane do tego przepisu. Po przyniesieniu trzech cegieł do stołu do craftingu, pojawi się przepis na doniczkę.

Przeczytaj również: Jak zrobić kompas w Minecraft?

Doniczka Minecraft – gdzie powstają?

Dla tych graczy, którzy chcą pominąć proces tworzenia i po prostu zebrać przykłady tego przedmiotu, doniczka naturalnie powstaje w kilku miejscach. Zdecydowanie najbardziej niebezpiecznym z tych miejsc jest leśna rezydencja. Te leśne rezydencje były wyzwaniem odkąd zostały dodane do Minecrafta pół dekady temu, ale mogą dostarczyć garść tych doniczek.

Zobacz:  jak zrobić stojak na zbroję w minecrafcie?

Poza tym, doniczki generują się w chatach czarownic w biomeie Bagno Minecrafta z czerwonym grzybem, w piwnicy igloo z kaktusem, a także w wioskach na równinach, sawannie, pustyni i tajdze. Donice mogą być wydobywane z narzędziami lub bez nich, a donica sama się upuszcza wraz ze znajdującym się w niej przedmiotem.

Przeczytaj również: Jak zrobić latarnię w Minecraft

Jakie są zastosowania doniczek w Minecraft?

Donice mogą być używane do przechowywania grzybów, grzybów i szerokiej gamy innych roślin w Minecraft. Ta lista zawiera sadzonki drzew, kaktusy, bambusy, a nawet martwe krzaki. W Java Edition Minecrafta donice z kwiatami mogą być umieszczone na każdym bloku lub nad powietrzem, ale w Bedrock Edition istnieją pewne ograniczenia.

Donice w tej edycji muszą być umieszczone na szczycie pełnej powierzchni górnej bloku, lub na szczycie płotu, kamiennej ściany, lub leja. Produkt końcowy jest świetnym dopełnieniem domu gracza i sprawdza się jako dekoracja, podobnie jak obrazy w Minecraft.

Kliknij aby ocenić:
[Total: Average: ]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

rozrywka

Jak zwiększyć ilość treści na Netflixie dwukrotnie?

jak zmienic czas w minecraft
Gaming Minecraft

Jak przyspieszyć czas w Minecrafcie?

Gaming Minecraft

Jak zrobić łuk w Minecraft?

Gaming Minecraft

Jaki silnik do serwera Minecraft?

Gaming Minecraft

Jak zainstalować mody do Minecraft?

jak oswoic konia minecraft
Gaming Minecraft

Jak oswoić konia w minecraft?

rozrywka

Spicy pytania – prawda czy wyzwanie pytanie do dziewczyny i chłopaka

Pytania dla par
rozrywka

Najlepsze pytania dla par. Poznaj swojego partnera!

Gaming Minecraft

Jak stworzyć serwer Minecraft? Poradnik jak zrobić serwer w Minecraft