Jak zrobić doniczkę w Minecraft

doniczka minecraft

Gracze Minecraft na poszukiwania receptury craftingu i miejsc tarła doniczki mogą skorzystać z tego przewodnika dla pomocy.

Minecraft posiada wiele różnych przedmiotów, których gracze mogą używać do dekorowania swoich domów i baz. Przy tak wielu przedmiotach i przepisach, jednak łatwo jest nawet długoletnim graczom zapomnieć niektóre przepisy na dekoracje, których potrzebują.

Doniczka jest najlepszym przykładem wspaniałego przedmiotu, który może umknąć uwadze, ponieważ nie jest potrzebny do przetrwania. Dla tych graczy, którzy chcą stworzyć i używać doniczki w Minecraft, ten przewodnik może pomóc.

Przeczytaj również: Zły Omen Minecraft

Jak zrobić doniczkę w Minecraft?

To może być zaskoczeniem dla niektórych graczy, ale doniczka jest przedmiotem, który może być craftowany. Przepis wymaga tylko trzech cegieł do stworzenia, ale wymaga od graczy posiadania zarówno stołu do craftingu, jak i pieca. Aby stworzyć te cegły, gracze muszą najpierw zebrać gliniane kulki. Gliniane kulki spadają z glinianych bloków, które pojawiają się pod wodą na bagnach, plażach, w oceanach, na dnie rzek i jezior. Te gliniane bloki są powszechnie używane do tworzenia terakoty, jednego z lepszych bloków budowlanych w Minecraft.

Gliniane bloki można również rozbić dowolnym narzędziem i uzyskać 4 gliniane kulki. Można je następnie przynieść do pieca i wytopić z nich cegły wymagane do tego przepisu. Po przyniesieniu trzech cegieł do stołu do craftingu, pojawi się przepis na doniczkę.

Przeczytaj również: Jak zrobić kompas w Minecraft?

Doniczka Minecraft – gdzie powstają?

Dla tych graczy, którzy chcą pominąć proces tworzenia i po prostu zebrać przykłady tego przedmiotu, doniczka naturalnie powstaje w kilku miejscach. Zdecydowanie najbardziej niebezpiecznym z tych miejsc jest leśna rezydencja. Te leśne rezydencje były wyzwaniem odkąd zostały dodane do Minecrafta pół dekady temu, ale mogą dostarczyć garść tych doniczek.

Zobacz:  Jak zrobić beacon w Minecraft? Magiczna latarnia Minecraft

Poza tym, doniczki generują się w chatach czarownic w biomeie Bagno Minecrafta z czerwonym grzybem, w piwnicy igloo z kaktusem, a także w wioskach na równinach, sawannie, pustyni i tajdze. Donice mogą być wydobywane z narzędziami lub bez nich, a donica sama się upuszcza wraz ze znajdującym się w niej przedmiotem.

Przeczytaj również: Jak zrobić latarnię w Minecraft

Jakie są zastosowania doniczek w Minecraft?

Donice mogą być używane do przechowywania grzybów, grzybów i szerokiej gamy innych roślin w Minecraft. Ta lista zawiera sadzonki drzew, kaktusy, bambusy, a nawet martwe krzaki. W Java Edition Minecrafta donice z kwiatami mogą być umieszczone na każdym bloku lub nad powietrzem, ale w Bedrock Edition istnieją pewne ograniczenia.

Donice w tej edycji muszą być umieszczone na szczycie pełnej powierzchni górnej bloku, lub na szczycie płotu, kamiennej ściany, lub leja. Produkt końcowy jest świetnym dopełnieniem domu gracza i sprawdza się jako dekoracja, podobnie jak obrazy w Minecraft.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

dying light 2
rozrywka

Czy Dying Light 2 ma crossplay? Dying light 2 crossplay.

cs go
rozrywka

Jak sprawdzić fps w CSGO? Komenda na fps w Counter-Strike

valorant rangi
rozrywka

Pełna lista rang w Valorant – jak awansować?

league of legends rangi
rozrywka

Jakie są rangi w league of legends? Lol rangi

rangi cs go
rozrywka

Hierarchia rangowa w grze CS:GO – rangi w CS GO

platformy do gry
rozrywka Technologia

7 najlepszych cyfrowych platform dla graczy

kody na umiejetnosci w the sims 4
rozrywka

Kody na umiejętności w The Sims 4

ile wazy league of legends
rozrywka

Ile waży League of legends? Ile zajmuje Lol?

krowokwiat
rozrywka

Krowokwiat. Jak wyhodować krowokwiat w The Sims 4?