Jak oswoić lisa w Minecrafcie? – Lis Minecraft

Lis minecraft
(Zaktualizowano: 16 sierpnia, 2023)

Dziesięć lat po oficjalnej premierze, Minecraft podbił świat gier jako najlepiej sprzedająca się gra wideo wszech czasów i fenomen popkultury.

W tym artykule dowiesz się jak oswoić lisa w Minecraft .Jest to trochę trudniejsze niż oswajanie większości z wielu mobów Minecrafta.

Przeczytaj również: Jak zrobić doniczkę w Minecraft

Zobacz cenę gry Minecraft w CENEO.pl

Gdzie lisy składają jaja w Minecraft?

Mobs, oczywiście, tarło naturalnie w zależności od biomu, z lisami tarło w biomie Taiga. Te zimne leśne biomy występują w trzech odmianach – normalne, śnieżne i gigantyczne drzewo Taigas – z czerwonymi lisami tarło w normalnych Taigas i białe lisy tarło w śnieżnych Taigas.

Lisy składają tu ikrę w grupach od dwóch do czterech sztuk, a szansa na znalezienie małego liska wynosi nawet pięć procent! Lisy są jednak zwierzętami nocnymi, które składają ikrę tylko w nocy – upewnij się więc, że jesteś przygotowany do obrony. Są również bardzo płochliwe, więc upewnij się, że skradasz się wokół nich i przynosisz mnóstwo ich ulubionego jedzenia: słodkich jagód.

Zobacz również: Zły Omen

Jak oswoić lisa w Minecraft?

Dzikie lisy nie mogą być oswojone – zamiast tego musisz przekonać lisy do rozmnażania w stylu Pokémon. Można to zrobić, dając słodką jagodę do lisa, a następnie dając inną słodką jagodę do lisa, który chcesz, aby połączyć się z. Po daniu czasu na załatwienie swoich spraw, lisy będą produkować zupełnie nowego lisa, który będzie lojalny wobec ciebie. Hodowla czerwonego lisa i białego lisa daje 50/50 szans na uzyskanie jednego z kolorów – niestety nie ma szalonych kombinacji kolorów.

Jednak młode lisa będzie również chciał podążać za swoimi przyjaciółmi lisa, więc trzeba będzie je oddzielić, jeśli chcesz, aby nowy lis podążał tylko za tobą. Jest to dość proste – wystarczy przyczepić smycz do swojego nowego zwierzaka i wyprowadzić go z dala od innych lisów, a w krótkim czasie ssak będzie Ci całkowicie oddany.

Zobacz:  Jak się robi łódkę w Minecraft?

Smycze można wykonać przy użyciu czterech sznurków i jednego slimaka, można je również znaleźć na wolności w świątyniach dżungli, skrzyniach piramid na pustyni i w lochach, lub z dropów, łamiąc pajęczyny, łowiąc ryby, targując się i dając prezenty kotom.

Oswojone lisy są niesamowicie lojalne i będą Cię nawet bronić przed innymi mobami, jeśli te zaczną atakować. Znane są jednak z tego, że uciekają, gdy wzejdzie słońce – na wszelki wypadek możesz je ogrodzić.

 

Kliknij aby ocenić:
[Total: Average: ]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

rozrywka

Jak zwiększyć ilość treści na Netflixie dwukrotnie?

jak zmienic czas w minecraft
Gaming Minecraft

Jak przyspieszyć czas w Minecrafcie?

Gaming Minecraft

Jak zrobić łuk w Minecraft?

Gaming Minecraft

Jaki silnik do serwera Minecraft?

Gaming Minecraft

Jak zainstalować mody do Minecraft?

jak oswoic konia minecraft
Gaming Minecraft

Jak oswoić konia w minecraft?

rozrywka

Spicy pytania – prawda czy wyzwanie pytanie do dziewczyny i chłopaka

Pytania dla par
rozrywka

Najlepsze pytania dla par. Poznaj swojego partnera!

Gaming Minecraft

Jak stworzyć serwer Minecraft? Poradnik jak zrobić serwer w Minecraft