Jak oswoić lisa w Minecrafcie? – Lis Minecraft

Lis minecraft

Dziesięć lat po oficjalnej premierze, Minecraft podbił świat gier jako najlepiej sprzedająca się gra wideo wszech czasów i fenomen popkultury.

W tym artykule dowiesz się jak oswoić lisa w Minecraft .Jest to trochę trudniejsze niż oswajanie większości z wielu mobów Minecrafta.

Przeczytaj również: Jak zrobić doniczkę w Minecraft

Gdzie lisy składają jaja w Minecraft?

Mobs, oczywiście, tarło naturalnie w zależności od biomu, z lisami tarło w biomie Taiga. Te zimne leśne biomy występują w trzech odmianach – normalne, śnieżne i gigantyczne drzewo Taigas – z czerwonymi lisami tarło w normalnych Taigas i białe lisy tarło w śnieżnych Taigas.

Lisy składają tu ikrę w grupach od dwóch do czterech sztuk, a szansa na znalezienie małego liska wynosi nawet pięć procent! Lisy są jednak zwierzętami nocnymi, które składają ikrę tylko w nocy – upewnij się więc, że jesteś przygotowany do obrony. Są również bardzo płochliwe, więc upewnij się, że skradasz się wokół nich i przynosisz mnóstwo ich ulubionego jedzenia: słodkich jagód.

Zobacz również: Zły Omen

Jak oswoić lisa w Minecraft?

Dzikie lisy nie mogą być oswojone – zamiast tego musisz przekonać lisy do rozmnażania w stylu Pokémon. Można to zrobić, dając słodką jagodę do lisa, a następnie dając inną słodką jagodę do lisa, który chcesz, aby połączyć się z. Po daniu czasu na załatwienie swoich spraw, lisy będą produkować zupełnie nowego lisa, który będzie lojalny wobec ciebie. Hodowla czerwonego lisa i białego lisa daje 50/50 szans na uzyskanie jednego z kolorów – niestety nie ma szalonych kombinacji kolorów.

Jednak młode lisa będzie również chciał podążać za swoimi przyjaciółmi lisa, więc trzeba będzie je oddzielić, jeśli chcesz, aby nowy lis podążał tylko za tobą. Jest to dość proste – wystarczy przyczepić smycz do swojego nowego zwierzaka i wyprowadzić go z dala od innych lisów, a w krótkim czasie ssak będzie Ci całkowicie oddany.

Zobacz:  Jak zrobić latarnię w Minecraft: Proste kroki, aby to zrobić

Smycze można wykonać przy użyciu czterech sznurków i jednego slimaka, można je również znaleźć na wolności w świątyniach dżungli, skrzyniach piramid na pustyni i w lochach, lub z dropów, łamiąc pajęczyny, łowiąc ryby, targując się i dając prezenty kotom.

Oswojone lisy są niesamowicie lojalne i będą Cię nawet bronić przed innymi mobami, jeśli te zaczną atakować. Znane są jednak z tego, że uciekają, gdy wzejdzie słońce – na wszelki wypadek możesz je ogrodzić.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

ile wazy league of legends
rozrywka

Ile waży League of legends? Ile zajmuje Lol?

platformy do gry
rozrywka Technologia

7 najlepszych cyfrowych platform dla graczy

krowokwiat
rozrywka

Krowokwiat. Jak wyhodować krowokwiat w The Sims 4?

jak zrobic bliźniaki w sism 4
rozrywka

Jak zrobić bliźniaki w The Sims 4?

kody na umiejetnosci w the sims 4
rozrywka

Kody na umiejętności w The Sims 4

duch sims 4
rozrywka

Jak przywołać ducha w The Sims 4 zjawiska paranormalne?

jak wylaczyc cenzure the sims 4
rozrywka

Jak wyłączyć cenzure w The Sims 4

the sims 4
rozrywka

Jak odjąć pieniądze w The Sims 4?

jak edytowac sima
rozrywka

Jak edytować sima podczas gry w The Sims 4?