Ta osoba jest niedostępna w Messengerze – co to oznacza ten komunikat?

Osoba jest niedostępna na messengerze

Facebook – Stały Składnik Naszego Codziennego Życia

Facebook z pewnością zyskał status niezbędnego elementu w codziennym życiu większości osób. Ale także Facebook Messenger, który jest integralnym elementem Facebooka, zdobył duże uznanie. Właśnie ta platforma staje się jednym z najbardziej praktycznych narzędzi komunikacyjnych, charakteryzując się szybkim działaniem, prostotą obsługi, możliwością prowadzenia bezpośrednich konwersacji, udostępniania znajomym multimedialnych treści, prowadzenia dyskusji na różne tematy, nagrywania i przesyłania wiadomości głosowych, a także korzystania z połączeń wideo.

Jednak zdarzają się chwile, kiedy próbujesz napisać do znajomego i napotykasz na komunikat „Ta osoba jest niedostępna w aplikacji Messenger”, choć jesteś pewien, że ta osoba jest aktywnym użytkownikiem Facebooka. W tym artykule znajdziesz odpowiedzi na to, jak ominąć ten problem i nawiązać kontakt ze znajomym.

Co oznacza powiadomienie „osoba jest niedostępna w messengerze”?

Jeżeli natkniesz się na ten komunikat, nie będziesz w stanie przesłać wiadomości do danej osoby. Istnieje kilka przyczyn, które mogą wywołać taki błąd, a oto niektóre z nich:

 • Zablokowałeś użytkownika albo zostałeś zablokowany przez użytkownika. To całkiem możliwe, że przez przypadek zablokowałeś pewną osobę lub zostałeś zablokowany przez nią. Niezależnie od tego, kto zablokował kogo – konsekwencja jest taka sama, i stajesz się z nią twarzą w twarz, widząc takie powiadomienie.
 • Profil użytkownika jest w trakcie usuwania, ponieważ użytkownik zdecydował o usunięciu swojego konta. Możliwe, że osoba, do której chciałeś napisać, usunęła swoje konto, ale jest ono wciąż w stanie „oczekiwania na usunięcie” w razie, gdyby użytkownik postanowił zmienić decyzję. Nie będziesz mógł nawiązać z nią kontaktu w żaden sposób.
 • Facebook zablokował lub usunął profil osoby. Warto przypomnieć, że Facebook ma prawo zablokować konkretne konta, które naruszają zasady, zostały zhakowane lub podszywają się pod inną osobę – wtedy Facebook ma prawo zablokować dane konto.
 • Użytkownik dezaktywował swoje konto. Być może osoba, do której chcesz napisać, po prostu dezaktywowała swoje konto. Może chciała przerwać korzystanie z mediów społecznościowych na jakiś czas lub miała inne powody. Jej nazwisko i imię będą widoczne w Messengerze, ale konto będzie nieaktywne, co uniemożliwi przesyłanie do niej wiadomości.
 • Kwestie prywatności. Możliwe, że wciąż zobaczysz profil osoby, ale nie będziesz mógł wysyłać jej wiadomości przez Facebooka. Może to wynikać z ustawień prywatności osoby dotyczących odbierania wiadomości tekstowych lub połączeń. W rzeczywistości, zweryfikowani użytkownicy zazwyczaj mają dostęp do większej ilości funkcji, które umożliwiają im zwiększenie prywatności ze względu na ilość otrzymywanych wiadomości.
 • Użytkownik nie ma zainstalowanej aplikacji Messenger na swoim telefonie.
Zobacz:  7 najlepszych cyfrowych platform dla graczy

Jak skontaktować się z tą osobą?

Jeśli zobaczysz komunikat „Ta osoba jest niedostępna w aplikacji Messenger”, oto kilka rad, jak zlokalizować daną osobę i nawiązać z nią kontakt:

 • Przejrzyj swoją listę znajomych. Po pierwsze, upewnij się, że osoba, do której chcesz napisać, jest na Twojej liście znajomych. Być może ta osoba przypadkowo usunęła Cię ze swojej listy znajomych, albo coś poszło nie tak z Facebookiem. Aby sprawdzić listę znajomych, otwórz Facebooka na swoim urządzeniu, a następnie kliknij swoje zdjęcie profilowe w lewym górnym rogu ekranu, co przeniesie Cię do Twojego profilu. Na profilu przewiń w dół, aby znaleźć przycisk „Znajomi”.
 • Przejrzyj swoje Wspomnienia na Facebooku. Próbuj odnaleźć daną osobę poprzez Wspomnienia. Tam, jeśli dana osoba polubiła lub skomentowała coś, będziesz mógł odwiedzić jej profil. Jej imię i nazwisko powinno być w kolorze niebieskim – to dobry znak. Jeśli jej imię jest czarne, nie będziesz mógł wejść na jej stronę, co oznacza, że zostałeś przez nią zablokowany.
 • Przejrzyj swoje grupy na Facebooku. Jeśli jesteś członkiem wspólnych grup, a zwłaszcza jeśli jesteś ich administratorem, łatwo zauważysz aktywność danej osoby w tych grupach. Jeśli jej nazwa jest niebieska, po prostu wejdź na jej profil, ale jeśli jest czarna, to oznacza, że jesteś na jej liście zablokowanych.
 • Przejrzyj listę zablokowanych osób. Jako że to jeden z powodów, dla których możesz otrzymać ten komunikat, sprawdź swoją listę zablokowanych osób. Aby to zrobić:
  • Otwórz Facebooka i przejdź do sekcji „Ustawienia”.
  • Następnie wybierz „Ustawienia konta”, przewiń w dół i kliknij „Blokowanie”.
  • Teraz zobaczysz listę zablokowanych użytkowników i jeśli osoba, do której chcesz napisać, jest na tej liście, kliknij przycisk „Odblokuj”, a następnie będziesz mógł jej napisać wiadomość.
 • Wyślij prośbę o wiadomość do użytkownika.
 • Poproś wspólnego znajomego o sprawdzenie jej konta.
Zobacz:  Jak sprawdzić czy mam szpiega w telefonie?

Dzięki tym poradom będziesz mógł odnaleźć konkretną osobę na Facebooku i wysłać jej wiadomość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

disney plus na lg
Technologia

Jak uzyskać Disney Plus na LG Smart TV

jak wylaczyc ps5
Technologia

Jak wyłączyć PS5?

Błąd 400 youtube
Technologia

Błąd youtube 400. Jak naprawić błąd 400 połączenia z serwerem youtube na Android? 

Profilowe na discord
Technologia

Fajne profilowe na DC – jak zmienić zdjęcie profilowe na Discordzie?  Profilowe na discord.

miniport wan
Technologia

Co to jest wan miniport w systemie Windows? Co to jest Miniport Wan?

szpieg w telefonie
Technologia

Jak sprawdzić czy mam szpiega w telefonie?

Co to jest nfc?
Technologia

Co to jest Nfc w telefonie?

Technologia

Jak naprawić błąd „karta sieciowa Ethernet nie ma poprawnej konfiguracji protokołu IP”?

windows
Technologia

Jak naprawić wysokie zużycie procesora przez WSAPPX w Microsoft Windows 10