Ta osoba jest niedostępna w Messengerze – co to oznacza ten komunikat?

Osoba jest niedostępna na messengerze
(Zaktualizowano: 25 maja, 2023)

Facebook – Stały Składnik Naszego Codziennego Życia

Facebook z pewnością zyskał status niezbędnego elementu w codziennym życiu większości osób. Ale także Facebook Messenger, który jest integralnym elementem Facebooka, zdobył duże uznanie. Właśnie ta platforma staje się jednym z najbardziej praktycznych narzędzi komunikacyjnych, charakteryzując się szybkim działaniem, prostotą obsługi, możliwością prowadzenia bezpośrednich konwersacji, udostępniania znajomym multimedialnych treści, prowadzenia dyskusji na różne tematy, nagrywania i przesyłania wiadomości głosowych, a także korzystania z połączeń wideo.

Jednak zdarzają się chwile, kiedy próbujesz napisać do znajomego i napotykasz na komunikat „Ta osoba jest niedostępna w aplikacji Messenger”, choć jesteś pewien, że ta osoba jest aktywnym użytkownikiem Facebooka. W tym artykule znajdziesz odpowiedzi na to, jak ominąć ten problem i nawiązać kontakt ze znajomym.

Co oznacza powiadomienie „osoba jest niedostępna w messengerze”?

Jeżeli natkniesz się na ten komunikat, nie będziesz w stanie przesłać wiadomości do danej osoby. Istnieje kilka przyczyn, które mogą wywołać taki błąd, a oto niektóre z nich:

 • Zablokowałeś użytkownika albo zostałeś zablokowany przez użytkownika. To całkiem możliwe, że przez przypadek zablokowałeś pewną osobę lub zostałeś zablokowany przez nią. Niezależnie od tego, kto zablokował kogo – konsekwencja jest taka sama, i stajesz się z nią twarzą w twarz, widząc takie powiadomienie.
 • Profil użytkownika jest w trakcie usuwania, ponieważ użytkownik zdecydował o usunięciu swojego konta. Możliwe, że osoba, do której chciałeś napisać, usunęła swoje konto, ale jest ono wciąż w stanie „oczekiwania na usunięcie” w razie, gdyby użytkownik postanowił zmienić decyzję. Nie będziesz mógł nawiązać z nią kontaktu w żaden sposób.
 • Facebook zablokował lub usunął profil osoby. Warto przypomnieć, że Facebook ma prawo zablokować konkretne konta, które naruszają zasady, zostały zhakowane lub podszywają się pod inną osobę – wtedy Facebook ma prawo zablokować dane konto.
 • Użytkownik dezaktywował swoje konto. Być może osoba, do której chcesz napisać, po prostu dezaktywowała swoje konto. Może chciała przerwać korzystanie z mediów społecznościowych na jakiś czas lub miała inne powody. Jej nazwisko i imię będą widoczne w Messengerze, ale konto będzie nieaktywne, co uniemożliwi przesyłanie do niej wiadomości.
 • Kwestie prywatności. Możliwe, że wciąż zobaczysz profil osoby, ale nie będziesz mógł wysyłać jej wiadomości przez Facebooka. Może to wynikać z ustawień prywatności osoby dotyczących odbierania wiadomości tekstowych lub połączeń. W rzeczywistości, zweryfikowani użytkownicy zazwyczaj mają dostęp do większej ilości funkcji, które umożliwiają im zwiększenie prywatności ze względu na ilość otrzymywanych wiadomości.
 • Użytkownik nie ma zainstalowanej aplikacji Messenger na swoim telefonie.
Zobacz:  Jak wyświetlić historię powiadomień Iphone?

Jak skontaktować się z tą osobą?

Jeśli zobaczysz komunikat „Ta osoba jest niedostępna w aplikacji Messenger”, oto kilka rad, jak zlokalizować daną osobę i nawiązać z nią kontakt:

 • Przejrzyj swoją listę znajomych. Po pierwsze, upewnij się, że osoba, do której chcesz napisać, jest na Twojej liście znajomych. Być może ta osoba przypadkowo usunęła Cię ze swojej listy znajomych, albo coś poszło nie tak z Facebookiem. Aby sprawdzić listę znajomych, otwórz Facebooka na swoim urządzeniu, a następnie kliknij swoje zdjęcie profilowe w lewym górnym rogu ekranu, co przeniesie Cię do Twojego profilu. Na profilu przewiń w dół, aby znaleźć przycisk „Znajomi”.
 • Przejrzyj swoje Wspomnienia na Facebooku. Próbuj odnaleźć daną osobę poprzez Wspomnienia. Tam, jeśli dana osoba polubiła lub skomentowała coś, będziesz mógł odwiedzić jej profil. Jej imię i nazwisko powinno być w kolorze niebieskim – to dobry znak. Jeśli jej imię jest czarne, nie będziesz mógł wejść na jej stronę, co oznacza, że zostałeś przez nią zablokowany.
 • Przejrzyj swoje grupy na Facebooku. Jeśli jesteś członkiem wspólnych grup, a zwłaszcza jeśli jesteś ich administratorem, łatwo zauważysz aktywność danej osoby w tych grupach. Jeśli jej nazwa jest niebieska, po prostu wejdź na jej profil, ale jeśli jest czarna, to oznacza, że jesteś na jej liście zablokowanych.
 • Przejrzyj listę zablokowanych osób. Jako że to jeden z powodów, dla których możesz otrzymać ten komunikat, sprawdź swoją listę zablokowanych osób. Aby to zrobić:
  • Otwórz Facebooka i przejdź do sekcji „Ustawienia”.
  • Następnie wybierz „Ustawienia konta”, przewiń w dół i kliknij „Blokowanie”.
  • Teraz zobaczysz listę zablokowanych użytkowników i jeśli osoba, do której chcesz napisać, jest na tej liście, kliknij przycisk „Odblokuj”, a następnie będziesz mógł jej napisać wiadomość.
 • Wyślij prośbę o wiadomość do użytkownika.
 • Poproś wspólnego znajomego o sprawdzenie jej konta.
Zobacz:  Co to jest wan miniport w systemie Windows? Co to jest Miniport Wan?

Dzięki tym poradom będziesz mógł odnaleźć konkretną osobę na Facebooku i wysłać jej wiadomość.

Kliknij aby ocenić:
[Total: Average: ]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Głowne sklepy internetowe
Technologia

Tytuł: Stworzenie sklepu internetowego czy gotowa platforma?

Technologia

Jakie cechy powinno mieć idealne etui na telefon?

Technologia

Zastosowanie informatyki przemysłowej w optymalizacji procesów produkcyjnych

Technologia

Zadbaj o swój MacBook: Kompleksowy przewodnik po serwisach w Warszawie

Technologia

Profesjonalny druk 3D – wsparcie dla Twojego projektu

Technologia

Jak łatwiej prać i suszyć ubrania?

Technologia

Wzmacniacz słuchawkowy: Wszystko, co musisz wiedzieć

Technologia

Jakie rodzaje oprogramowania na zamówienie mogą być zaprojektowane przez specjalistów?

Technologia

Laptop do nauki. Jaki warto wybrać?