Jak zainstalować mody do gta 5?

GTA V mody
(Zaktualizowano: 8 czerwca, 2023)

Modderska społeczność Grand Theft Auto V dynamicznie się rozwija, z setkami modyfikacji, które umożliwiają zarówno dodawanie nowych pojazdów i postaci, jak i kompleksowe zmiany graficzne i nowe tryby rozgrywki.

Rozmiary tej społeczności są szczególnie imponujące, biorąc pod uwagę, że w przeciwieństwie do Skyrima, GTA V nie zostało stworzone z modderami na myśli. Nie istnieją oficjalne narzędzia do tworzenia modów ani dedykowany sposób na dodawanie już istniejących modów do gry.

Jak dokonać instalacji modów do gta 5?

Instalacja modyfikacji do GTA V jest dość łatwa, ale różni się w zależności od rodzaju modów, które chcesz zainstalować. Niektóre mody wymagają więcej niż tylko prostej operacji kopiuj-wklej. Przed instalacją jakiegokolwiek modu w GTA 5, powinieneś pobrać dwa narzędzia – Script Hook V i GTAV LUA Plugin.

Modyfikacje do GTA V można podzielić na dwie kategorie: mody zasobów i skrypty. Aby mogły one działać, potrzebne są pewne narzędzia!

ScriptHookV pozwala na tworzenie skryptów dla GTA V.

OpenIV umożliwia modyfikowanie archiwów i dodawanie nowych.

Opcjonalnie: ScriptHookVDotNet umożliwia pisanie skryptów w językach .NET. Bazuje na ScriptHookV.

Opcjonalnie: RAGE Plugin Hook działa podobnie do ScriptHookVDotNet, ale operuje niezależnie i używa własnego launchera do gry.

ScriptHookV: Otwórz archiwum i przenieś pliki z folderu bin do głównego katalogu GTA V.
ScriptHookVDotNet: Otwórz archiwum i przenieś ScriptHookVDotNet.asi oraz ScriptHookVDotNet2.dll do głównego katalogu GTA V.

OpenIV: Uruchom instalator.

ScriptHookVDotNet przechowuje swoje skrypty w oddzielnym folderze w głównym katalogu GTA V, więc stwórz tam folder o nazwie scripts. Skrypty .dll i .cs, które pobierasz, powinny trafić do tego folderu.

Zobacz:  Jak przyspieszyć czas w Minecrafcie?

OpenIV wymaga dodatkowej konfiguracji. Uruchom program i wskierunuj go do katalogu GTA V, jeśli to konieczne. Przejdź do Tools -> ASI Manager i zainstaluj ASI Loader oraz OpenIV.ASI, jeśli nie są jeszcze zainstalowane. Zaleca się także utworzenie folderu mods, aby oryginalne pliki gry pozostały nietknięte! Na początek, przenieś update.rpf do folderu mods. Na pewno będziesz musiał go edytować.

Czym jest modowanie w gta 5?

Modowanie gier wideo polega na modyfikowaniu lub zmianie elementów gry, co prowadzi do niespotykanych zdarzeń w grze. Przykładowo, w GTA możesz całkowicie zmienić swoją postać, lub dodać skrypty do gry, które umożliwią wejście do wnętrz budynków, sprawiając, że wszystkie budynki stają się dostępne. W tym poradniku, zapoznamy się z podstawami modowania i nauczymy cię, jak dodać swój pierwszy mod w GTA 5. Jako że temat naszej strony kręci się wokół samochodów, skupimy się na dodawaniu nowych pojazdów do gry.

GTA rysunek

Zainstaluj trainery

Twój system gier jest już przygotowany do dodawania modów. Aby w pełni wykorzystać te możliwości, będziesz potrzebował trenerów. Dają one możliwość kontrolowania niemal wszystkiego, co chcesz. Na przykład możesz włączyć tryb boga, sterować poziomem poszukiwań, zmieniać pogodę czy czas, oraz wiele innych fascynujących opcji. Jednym z najbardziej efektywnych trenerów dla GTA 5 jest Menyoo PC.

Standardowo, Menyoo PC można aktywować, naciskając F8 podczas gry.

Proces instalacji jest podobny do tego, który omówiłem wcześniej. Wystarczy, że rozpakujesz pliki i skopiujesz/wkleisz je do głównego katalogu GTA 5.

Inny trener, który został zaprojektowany specjalnie do generowania dodatkowych samochodów to Add-On Vehicle Spawner, który udostępnia ci listę wszystkich pojazdów, które dodano do gry. Możesz go pobrać z tego linku i dodać do głównego folderu gry: Addon – On Vehicle Spawner.

Zobacz:  Komenda na Aimbota w CS GO | Legalny Aimbot CSGO

Domyślnie, możesz uruchomić Addon Spawner naciskając F5 podczas gry. Następnie przejdź do sekcji Dodatki i znajdź swój pojazd.

Instalacja Gameconfig, Packfile Limit Adjuster i Heap Limit Adjuster

Zbliżamy się do końca procesu konfiguracyjnego. Aby zapewnić płynną pracę gry i uniknąć błędów, musisz zainstalować następujące elementy w grze. Pobierz i dodaj te 2 komponenty do głównego folderu GTA 5:

  • Packfile Limit Adjuster
    Heap Limit Adjuster

Ścieżka instalacji dla nich to >>> mods/update/update.rpf/common/data, gdzie powinieneś użyć OpenIV aby się tam dostać i zastąpić aktualne pliki tymi, które posiadasz.

Z tym mamy już za sobą wszystkie kroki wstępne. Teraz jesteś gotowy do instalacji modów do GTA 5 w grze. W kolejnej sekcji dowiesz się, jak dodać pojazd i tarcie w GTA 5.

Pobieranie modów.

Zawsze pobieraj mody tylko ze sprawdzonych stron, szczególnie jeśli chodzi o mody skryptowe. Pamiętaj, że skrypty to biblioteki, które mogą wykonywać dowolne zadania. Mody modyfikujące tekstury, pojazdy itp. są mniej ryzykowne, ale zawsze sprawdzaj, zanim pobierzesz mod z nieznanej strony.

Najlepsze źródła to:

  • GTA5-Mods.com
  • dev-c.com
  • openiv.com

Instalacja modów.

Jeśli pobierasz mod, który zastępuje istniejący element, na przykład mod pojazdu zastępujący domyślny pojazd, musisz użyć OpenIV. Mod, który pobierasz powinien zawierać instrukcje, które pliki zastąpić, w którym konkretnie folderze i archiwum.

Dodatki do zasobów pojazdy, mapy.

Jeśli pobierasz dodatek w postaci moda, to oznacza, że nie podmienia on istniejących elementów. Dodawane są jako DLC. Zazwyczaj mają one następującą strukturę:

Pliki danych umieszczane są w GTAV_root/mods/update/x64/dlcpacks//dlc.rpf
Wpis dodawany jest do dlclist.xml. Dokładna lokalizacja to GTAV_root/mods/update/update.rpf/common/data/dlclist.xml. Wpis wygląda mniej więcej tak dlcpacks:\\\\
Kiedy dodajesz wpis do dlclist.xml, zwróć uwagę na to, aby otwierające i zamykające tagi były identyczne. Jeżeli będą różne, plik zostanie unieważniony.

Zobacz:  Ile wydałem na Valorant? Sprawdź ile wydałeś pieniędzy na Valoranta

Niektórzy twórcy modów mogą prosić Cię o zmianę extratitleupdatedata.meta, ale to NIE jest konieczne!

Należy także zainstalować następujące narzędzia, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania gry przy ładowaniu większej ilości zasobów:

  • gameconfig.xml
  • Heap adjuster
Kliknij aby ocenić:
[Total: Average: ]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Gaming

Czy fotel gamingowy to konieczny wydatek? Fotele gamingowe – czy naprawdę ich potrzebujemy?

CSGO Gaming

Rangi w CS2. Nowe rangi w Counter-Strike 2

Gaming

Jak zrobić łuk i strzały w Sons of The Forest

Gaming

Jak sprzedać auto w Need For Speed Heat?

Gaming GTA V

Jak nurkować i pływać w GTA V?

Gaming GTA V

Czy można grac w gta 5 online pc z ps4?

CSGO Gaming

Od ilu lat jest CS GO? Od ilu lat można grać w counter-strike 2?

Gaming Valorant

Jak zwrócić skina w Valorant?

Gaming Genshin Impact

Kim jest Shenhe? | Genshin Impact