GoWork – dla pracodawców i pracowników. Dlaczego warto sprawdzić?

Praca na Gowork
(Zaktualizowano: 4 grudnia, 2023)

Zmiany w życiu zawsze są stresujące. Jeśli chcesz zmienić pracę, mogą pojawić się obawy czy nowy pracodawca będzie lepszy od starego. Jednak są miejsca, gdzie możesz szukać pracy i sprawdzić opinie o pracodawcy. Podpowiemy, gdzie powinieneś zajrzeć.

Opinie o pracodawcach i nie tylko

Poszukiwanie pracy czy to pierwszy raz w życiu, czy kolejny, bo musisz zmienić obecną, zawsze wiąże się ze sporym stresem. Jednym z głównych jego powodów może być obawa o to, jaki będzie nowy szef i jaka atmosfera panuje w firmie. Są jednak takie strony (np. https://www.gowork.pl/), na których nie tylko możesz przeglądać oferty pracy, ale również sprawdzić opinie na temat wybranej firmy.

Zaglądając na takie strony jak chociażby GoWork, możesz znaleźć informację o wakatach zarówno w swoim miejscu zamieszkania, jak i w wyznaczonej od niego odległości. Dodatkowo intuicyjna wyszukiwarka pozwoli na wybranie branży, która Cię interesuje, wymiaru pracy, trybu pracy czy rodzaju umowy, którą chcesz podpisać. Co więcej, łatwo i szybko nie tylko znajdziesz tutaj oferty pracy, ale też będziesz mógł na nie odpowiedzieć.

Co zyskują pracodawcy?

Jesteś pracodawcą i szukasz ludzi, z którymi stworzysz zespół pozwalający na rozwój firmy? Z pewnością zależy Ci na tym, aby znaleźć ich w jak najkrótszym czasie. To oznacza, że musisz zamieszczać ogłoszenia w takim miejscu, jak serwis pracy, bo tutaj każdego dnia zagląda wiele osób. Im czytelniejsze będzie Twoje ogłoszenie, im więcej konkretnych informacji będzie zawierało, tym większa szansa, że znajdziesz odpowiednich pracowników.

Korzystanie z takich miejsc nie tylko pozwoli w krótkim czasie dotrzeć do dużej grupy osób. Będziesz mógł odbierać wiadomości, w których potencjalni pracownicy będą przesyłali swoje zgłoszenia. Dla nich sama procedura odpowiedzi na ogłoszenie będzie łatwiejsza, a Ty będziesz miał wszystko w jednym miejscu. Łatwiej będzie porównać poszczególne aplikacje i wybrać spośród nich te osoby, z którymi chcesz nawiązać kontakt.

Zobacz:  Nawierzchnia modułowa – czym jest oraz zalety jej stosowania.

Jesteś pracownikiem? Co zyskasz, jeśli tu zajrzysz?

Szukając pracy w pierwszej kolejności, skupiasz się na przeglądaniu różnych ogłoszeń, aby znaleźć to odpowiednie dla siebie. Jednak, gdy już jakieś wzbudzi Twoje zainteresowanie, możesz zacząć się zastanawiać czy dany pracodawca spełnia swoje obietnice i czy działa zgodnie z kodeksem pracy. Wiadomo, że samo wynagrodzenie to nie wszystko. Możesz się też zastanawiać, jaka jest atmosfera w firmie i czy pracownicy są dla siebie życzliwi.

Zaglądając na takie strony jak wymieniona wyżej, zyskujesz nie tylko miejsce, w którym możesz przejrzeć różne oferty pracy z okolicy, jak i z całej Polski. Możesz również przeczytać opinie o pracodawcach. Oczywiście, do takich komentarzy musisz podchodzić z rezerwą, ale może się okazać, że dadzą one podgląd na to, jak wygląda praca w danym miejscu i czy faktycznie warto tam aplikować.

Szkoda czasu na szukanie ogłoszeń o pracę i późniejsze przeglądanie kolejnych stron, w poszukiwaniu informacji o pracodawcy. Warto korzystać z takich serwisów, które poza ofertami zatrudnienia, od razu dają możliwość bliższego poznania firmy i sprawdzenia, czy inni są zadowoleni z pracy w tym miejscu.

Artykuł sponsorowany

Kliknij aby ocenić:
[Total: Average: ]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ogólne

Kolejny błąd banków z korzyścią dla kredytobiorców

Ogólne

Kredyt frankowy to już nie problem

Ogólne

Pudełka magnetyczne na produkty – eleganckie i praktyczne!

Ogólne

Czy opcja wynajmu długoterminowego samochodu faktycznie się opłaca?

Ogólne

Najważniejsze narzędzie w pracy ogrodnika i rolnika – herbicydy

Ogólne

Nie myj okien samodzielnie!

Ogólne

Kurtki robocze z nadrukiem – jakie mają zalety?

Ogólne

Spawanie elektryczne – na czym polega i jak się go nauczyć?

Ogólne

Volkswagen ID.5 – czym może zaskoczyć nas ten elektryk