Jak zrobić szklaną butelkę w Minecraft?

Jak zrobić szklaną butelkę w Minecraft?

Jak zrobić szklaną butelkę w Minecraft?

Istnieją setki, jeśli nie tysiące przedmiotów, które możesz stworzyć w Minecraft. Niektóre są bardziej przydatne niż inne, ale wszystko ma jakieś zastosowanie w grze.

W tym artykule dowiesz się jak zrobić butelke w Minecraft – szklaną.

Szklane butelki w Minecraft

Szklane butelki w Minecraft mogą pomieścić kilka przedmiotów, takich jak woda, mikstury, miód, a nawet smoczy oddech. Napełnisz je wodą używając ich nad zbiornikiem wodnym, zamulonym blokiem lub nawet kociołkiem wypełnionym wodą.

Jeśli chodzi o mikstury, szklane butelki mogą opróżnić jedną trzecią wypełnionego miksturą kociołka. Wypicie butelki z miksturą lub miodem zwraca pustą butelkę. Jednakże, jeśli rzucasz miksturę rozpryskową, butelka jest tak dobra, jak zniknęła. Z drugiej strony, warzenie eliksiru lingering daje z powrotem szklaną butelkę.

Tworzenie ich jest również stosunkowo proste. Wszystko czego potrzebujesz to trzy szklane bloki. Możesz je zdobyć z konstrukcji szklanych za pomocą dowolnego narzędzia zaczarowanego w Jedwabny Dotyk. Alternatywnie, możesz wytapiać szkło poprzez wytapianie piasku lub czerwonego piasku w piecu. Wieśniacy bibliotekarze poziomu Journeyman mają również 50% szansy na sprzedaż czterech szklanych bloków za jeden szmaragd.

Butelka Minecraft

Jak zrobić butelke w Minecraft?

Kiedy masz już przygotowaną wystarczającą ilość szklanych bloków, możesz zacząć crafting szklanych butelek. Pamiętaj, że wymagają one siatek craftingowych 3 x 3, co oznacza, że musisz mieć stół craftingowy w gotowości.

Krok 1: Podejdź do stołu i kliknij prawym przyciskiem myszy, aby wejść w interakcję.

Krok 2: Umieść szklane bloki w pokazanym poniżej układzie i przenieś wytworzoną butelkę do ekwipunku.

Jeśli wolisz nie tworzyć swoich butelek, wiedźmy mają szansę upuścić od zera do sześciu szklanych butelek przy śmierci. Można ją zwiększyć o trzy na każdy poziom Łupów, co daje maksymalnie 15 szklanych butelek.

Puste szklane butelki można układać w stosy, co oznacza, że w jednym miejscu w ekwipunku możesz przechowywać do 64 szklanych butelek.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.