Jak zrobić chleb w Minecraft?

jak zrobic chleb minecraft

Podczas gdy w Minecrafcie niezwykle ważne jest budowanie odpowiednich schronień i narzędzi, czynności te powodują, że twoje nasycenie głodem spada, co oznacza, że zdolność twojej postaci do leczenia się jest mniejsza.

Aby temu przeciwdziałać, będziesz musiał polować lub uprawiać swoje jedzenie. W tym artykule mówimy o tym, jak możesz zrobić chleb w Minecraft.

Chleb w Minecraft

Chleb w Minecraft jest bardzo podobny do swoich odpowiedników w prawdziwym życiu. Zjedzenie jednego bochenka chleba przywróci pięć głodówek i sześć nasyceń głodu. Chleb może być również używany do hodowania wieśniaków. Każdy wieśniak wymaga trzech kawałków chleba, aby stać się chętnym.

Dodatkowo, umieszczenie chleba w kompoście ma 85% szans na podniesienie poziomu kompostu o jeden. Pamiętaj, że bardziej efektywne jest kompostowanie pszenicy, zamiast chleba.

Poza craftingiem, chleb można znaleźć również u początkujących farmerów, którzy sprzedają sześć chlebów za jeden szmaragd. W edycji Java mają oni tylko 40% szans na zaoferowanie tego handlu. Dodatkowo, możesz znaleźć chleb w skrzyniach w lochach, twierdzach i wioskach.

Chleb w Minecraft – jak zrobić?

Chleb w Minecraft - jak zrobić?

Aby wyprodukować chleb, będziesz potrzebował trzech pszenic. Najlepszym sposobem na zdobycie pszenicy jest jej uprawa przy użyciu nasion, beli siana i mączki kostnej (opcjonalnie, aby przyspieszyć wzrost roślin). Alternatywnie, możesz również znaleźć pszenicę w wioskach.

Gdy już będziesz miał wymaganą ilość surowców, wykonaj poniższe kroki. Pamiętaj, że ponieważ produkcja chleba wymaga siatki 3 x 3, potrzebujesz stołu do craftingu.

Krok 1: Podejdź do stołu i kliknij prawym przyciskiem myszy, aby wejść w interakcję.

KROK 2: Umieść trzy pszenice w dokładnie takim układzie, jak poniżej, a następnie przenieś spreparowany chleb do swojego ekwipunku.

Możesz teraz cieszyć się ładnym, klockowatym bochenkiem chleba, kiedy tylko zgłodniejesz. Pamiętaj, że chleb można układać w stosy, osiągając nawet 64 chleby w jednym slocie ekwipunku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

dying light 2
rozrywka

Czy Dying Light 2 ma crossplay? Dying light 2 crossplay.

cs go
rozrywka

Jak sprawdzić fps w CSGO? Komenda na fps w Counter-Strike

valorant rangi
rozrywka

Pełna lista rang w Valorant – jak awansować?

league of legends rangi
rozrywka

Jakie są rangi w league of legends? Lol rangi

rangi cs go
rozrywka

Hierarchia rangowa w grze CS:GO – rangi w CS GO

platformy do gry
rozrywka Technologia

7 najlepszych cyfrowych platform dla graczy

kody na umiejetnosci w the sims 4
rozrywka

Kody na umiejętności w The Sims 4

ile wazy league of legends
rozrywka

Ile waży League of legends? Ile zajmuje Lol?

krowokwiat
rozrywka

Krowokwiat. Jak wyhodować krowokwiat w The Sims 4?