Laptop do nauki. Jaki warto wybrać?

(Zaktualizowano: 12 lutego, 2024)

W dzisiejszych czasach trudno jest wyobrazić sobie naukę bez dostępu do internetu. Wiele zadań wymaga tego, by były wykonane na komputerze. Z tego powodu laptop do nauki to jeden z ważnych elementów, w jakie należy wyposażyć dziecko. Pozwala on nie tylko na swobodne korzystanie z internetu, programów biurowych czy multimediów, ale również umożliwia uczestnictwo w zdalnych zajęciach. Zazwyczaj jednak rodzice uczniów lub studentów nie do końca wiedzą, jakimi parametrami powinien wyróżniać się taki model. Jaki laptop do nauki warto wybrać? Podpowiadamy.

Jaki procesor powinien mieć laptop do nauki?

Wybierając laptop do nauki, powinniśmy zwrócić uwagę na szereg parametrów technicznych, aby z jednej strony postawić na model, który spełni oczekiwania dziecka i umożliwi mu swobodne korzystanie z różnych programów, a także uczestniczenie w zdalnych zajęciach. Z drugiej strony jednak zazwyczaj rodzice wybierają dla swoich pociech laptopy do 3000 zł, ponieważ w tej kwocie można znaleźć już wiele dobrych modeli. Jednym z ważnych parametrów, na które należy zwrócić uwagę podczas wyboru takiego sprzętu, jest procesor. W przypadku laptopa do nauki nie musimy stawiać na wysoko wydajny procesor. Ważne jednak, by posiadał on zadowalającą moc obliczeniową i umożliwiał płynną pracę z wieloma otwartymi jednocześnie aplikacjami. Absolutne minimum obecnie to procesor Intel Core i3, jednak jeżeli chcemy, aby laptop sprawnie funkcjonował przez kilka najbliższych lat postawmy na procesor Intel Core i5 lub i7.

Pamięć RAM w laptopie do nauki

Kolejnym parametrem, który należy uwzględnić, wybierając laptopa do nauki, jest pamięć RAM. Jest to podzespół decydujący przede wszystkim o wydajności takiego sprzętu. Dlatego jeżeli chcemy, aby wiele programów mogło działać jednocześnie, postawmy na większą pamięć RAM. Do pracy biurowej i do nauki wystarczające będą wersje z 8 GB pamięci RAM, chociaż obecnie coraz więcej osób stawia na wersję 16 GB, zwłaszcza jeżeli chcą wykorzystywać takiego laptopa przez dłuższy czas. Niektóre urządzenia posiadają też dodatkowe gniazdo na rozbudowę pamięci. Dlatego po pewnym czasie, jeżeli zauważymy, że fabryczna pamięć RAM jest dla nas już niewystarczająca, możemy nieco jej dołożyć.

Zobacz:  Jak sprawdzić czy mam szpiega w telefonie?

Na co zwrócić uwagę wybierając laptopa do nauki?

Podczas wyboru laptopa do nauki, możemy zwrócić uwagę na szereg innych parametrów technicznych, takich jak zastosowana w danym modelu karta graficzna czy rodzaj dysku. Jeżeli zależy nam na szybkości odczytywania danych, powinniśmy postawić na model wyposażony w dysk SSD. Jeżeli jednak na dużej pojemności, wówczas możemy postawić na standardowy dysk HDD. Ważne są również wymiary laptopa. Jeżeli dziecko będzie od czasu do czasu nosiło go na przykład do szkoły, istotne jest, by model taki był dość lekki i poręczny. Jednocześnie jednak powinien być trwały. Dlatego najlepiej jeżeli jest wykonany z materiałów odpornych na zarysowania. Zamiast plastikowej obudowy dla uczniów lepiej sprawdzają się wersje z aluminium.

Kliknij aby ocenić:
[Total: 1 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Technologia

Zastosowanie informatyki przemysłowej w optymalizacji procesów produkcyjnych

Technologia

Zadbaj o swój MacBook: Kompleksowy przewodnik po serwisach w Warszawie

Technologia

Profesjonalny druk 3D – wsparcie dla Twojego projektu

Technologia

Jak łatwiej prać i suszyć ubrania?

Technologia

Wzmacniacz słuchawkowy: Wszystko, co musisz wiedzieć

Technologia

Jakie rodzaje oprogramowania na zamówienie mogą być zaprojektowane przez specjalistów?

Technologia

Pendrive z logo na miarę Twojej marki. Personalizacja i trendy w świecie nośników danych

Technologia

Freelancer SEO – Czym zajmuje się specjalista od pozycjonowania stron?

praca dla programisty
Technologia

Czy juniorom naprawdę tak trudno znaleźć pracę? Przegląd rynku pracy programistów