iPhone 15. Co nowego?

(Zaktualizowano: 10 października, 2023)

Firma Apple właśnie wypuściła na rynek swój najnowszy produkt czyli iPhone15. Na jakie nowości mogą liczyć fani marki?

Dłuższa żywotność baterii

Rozwiązanie, na które czekali fani marki to poprawa żywotności baterii w telefonach Apple. iPhone 15 wychodzi tutaj naprzeciw oczekiwaniom oferując litowo-jonową baterię, wydajny procesor A16 Bionic i nowy ekran OLED, co pozwoli na oglądanie wideo do 20 godzin czy słuchanie muzyki nawet do 80 godzin bez konieczności ładowania.

Profesjonalny aparat

iPhone 15 to też znaczna poprawa, jeśli chodzi o aparat fotograficzny. Główny aparat to zupełnie nowy dla Apple 48 MP ze światłem f/1.6. Dodatkowo telefon posiada ultraszerokokątny obiektyw o rozdzielczości 12 megapikseli, a HDR bez problemu osiąga do 1600 nitów, a w szczególnie słonecznych warunkach nawet do 2000 nitów. Dodatkową funkcją aparatu w iPhone 15 jest też możliwość edycji zdjęć pod kątem trybu już po zrobieniu zdjęcia.

Modne kolory

iPhone 15 zachował modny, elegancki wygląd znany z poprzednich modeli, bez gruntownej zmiany designu. Atrakcją jest możliwość wybrania spośród kilku różnych kolorów telefonu, takich jak różowy, żółty, niebieski, zielony czy czarny. Nowy iPhone jest smukły, poręczny i dodatkowo zabezpieczony powłoką ceramiczną, a także obudową z lotniczego aluminium, która została zastosowana przez Apple po raz pierwszy. iPhone 15 posiada ekran OLED o przekątnej 6,1, a jego niewielki rozmiar w porównaniu z telefonami innych marek, ciągle pozwala na to, aby swobodnie zmieścić telefon w kieszeni. Dodatkowo obudowa iPhone’a aż w 75% pochodzi z materiałów z recyklingu.

Złącze USB

Największa zmiana widoczna w iPhone 15 to wyposażenie urządzenia w gniazdo USB-C. To rozwiązanie, na które czekało wielu fanów Apple. iPhone obsługuje również ładowarkę MagSafe oraz ładowarki Qi2 do ładowania bezprzewodowego. Ułatwi to ładowanie telefonu np. w sytuacji, gdy nie mamy pod ręką ładowarki do Apple, która różni się od ładowarek stosowanych do telefonów innych producentów. Nowe złącze pozwala nam też naładować Air Pods lub Apple Watch za pomocą iPhona. Urządzania Apple takie jak MacBook, iPad i iPhone wreszcie zyskały kompatybilne łączenie, za pośrednictwem jednego rodzaju kabla, co umożliwi sprawne przesyłanie danych między urządzeniami. Na uwagę zasługuje też to, że iPhone 15 wyposażono w chip ultra wideband, który trzykrotnie zwiększył odległość pozwalającą łączyć się z innymi iPhone’ami.

Kliknij aby ocenić:
[Total: Average: ]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Technologia

Zastosowanie informatyki przemysłowej w optymalizacji procesów produkcyjnych

Technologia

Zadbaj o swój MacBook: Kompleksowy przewodnik po serwisach w Warszawie

Technologia

Profesjonalny druk 3D – wsparcie dla Twojego projektu

Technologia

Jak łatwiej prać i suszyć ubrania?

Technologia

Wzmacniacz słuchawkowy: Wszystko, co musisz wiedzieć

Technologia

Jakie rodzaje oprogramowania na zamówienie mogą być zaprojektowane przez specjalistów?

Technologia

Laptop do nauki. Jaki warto wybrać?

Technologia

Pendrive z logo na miarę Twojej marki. Personalizacja i trendy w świecie nośników danych

Technologia

Freelancer SEO – Czym zajmuje się specjalista od pozycjonowania stron?