Jak sprawdzić dostępność taniej domeny? Gdzie szukać domen na sprzedaż w dobrej cenie?

W sytuacji wyboru domeny internetowej w pierwszym kroku należy sprawdzić, czy dany adres nie został już wcześniej zarejestrowany. W dzisiejszym artykule podpowiemy Wam więc jak sprawdzić dostępność taniej domeny oraz gdzie takowej szukać na sprzedaż w atrakcyjnej cenie. Zapraszamy do lektury!

Gdzie szukać domen na sprzedaż w dobrej cenie? 

Nie da się ukryć, że w sieci znaleźć można wiele firm, które oferują tanie domeny wraz z ich rejestracją. Warto jednak wiedzieć, na co zwrócić uwagę, tak by, uniknąć późniejszych ewentualnych niespodzianek, które mogą być związane z kosztami czy techniczną stroną użytkowania. Przede wszystkim należy sprawdzić, czy nie ma ukrytych opłat w warunkach umowy. Przykładem może być cena odnowienia, znacznie wyższa niż początkowa propozycja. Jeśli zależy Ci na atrakcyjnej ofercie, to tanie domeny znajdziesz na SeoHost.pl, gdzie dostępnych jest ich wiele rodzajów w stałej i niskiej cenie.

Jak sprawdzić dostępność taniej domeny?

Najprostszym sposobem na sprawdzenie dostępności danej domeny jest skorzystanie z wyszukiwarek dostępnych na stronach rejestratorów domen. Wystarczy wpisać nazwę, którą jest się zainteresowanym, a następnie narzędzie do sprawdzania dostępności domeny pokaże, czy jest ona użytkowana. Co więcej, niektóre z wyszukiwarek oprócz sprawdzenia konkretnej nazwy, prezentuje również listę propozycji popularnych domen z informacją o jej statusie, tj. czy jest wolna lub zajęta. 

Inną możliwością sprawdzenia dostępności taniej danej domeny jest narzędzie WHOIS. Pozwala ono na poznanie takich informacji, jak: 

  • dane właściciela, 
  • datę rejestracji domeny,
  • datę jej wygaśnięcia,
  • serwery DNS, na których domena się znajduje. 

Skorzystanie z narzędzia WHOIS pomocne może być w przypadku, kiedy jesteśmy zainteresowani konkretną domeną. Pomoże ono w ocenie czy warto jest skupiać swoją uwagę na niej, czy lepiej rozejrzeć się za inną propozycją. Co ważne, chcąc kupić daną domenę, dobrze jest sprawdzić nie tylko datę wygaśnięcia, ale również okres ochronny, który musi upłynąć, nim ponownie będzie można ją zarejestrować. 

Zobacz:  Jak wyłączyć napisy na żywo w Chrome na Windows 11 i Macbook

O czym jeszcze pamiętać szukając taniej domeny internetowej?

Wybierając tanią domenę internetową, warto zwrócić uwagę na kilka niezwykle ważnych aspektów. Jak wspominaliśmy wcześniej, należy przeanalizować ofertę, tak by uniknąć niepożądanych i ukrytych opłat. Ponadto dobrze jest zwrócić uwagę na oferowane dodatkowe opcje, jak np. ochrona prywatności w bazie WHOIS, znacząco poprawiająca bezpieczeństwo. Warto również uwagę na okres ważności taniej domy i procedurę jej odnowienia, tak aby uniknąć przypadkowego jej wygaśnięcia. 

Jak widać, sprawdzanie dostępności taniej domeny i tego, gdzie takowej szukać w dobrej cenie to proces, który warto przeprowadzić skrupulatnie. Dobrze dobrana domena to inwestycja, która może przynieść znaczące korzyści w przyszłości i zdecydowanie warto o tym pamiętać.

Kliknij aby ocenić:
[Total: Average: ]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Technologia

Co to jest runtime broker i dlaczego generuje wysokie użycie procesora w systemie Windows?

Technologia

Dlaczego sklep z herbatami w Bydgoszczy powinien pozycjonować się lokalnie

Technologia

Prowadź do domu – jak skorzystać z funkcji w Google Maps?

Technologia

 Jak wyłączyć zintegrowaną kartę graficzną?

Gaming Technologia

Konsola PS4 czy PS5? Czy gry z PS4 działają na PS5?

co to jest ping
Technologia

Co to jest Ping? Jak sprawdzić Ping?

Technologia

iPhone 15 Pro Max – innowacyjne rozwiązanie dla entuzjastów technologii mobilnej

Technologia

Czy warto wybrać iPhone 11 PRO w 2023 roku?

Technologia

Jak naprawić zielony ekran na Android? Czym jest zielony ekran śmierci na Samsung?