Jak sprawdzić dostępność taniej domeny? Gdzie szukać domen na sprzedaż w dobrej cenie?

(Zaktualizowano: 10 października, 2023)

W sytuacji wyboru domeny internetowej w pierwszym kroku należy sprawdzić, czy dany adres nie został już wcześniej zarejestrowany. W dzisiejszym artykule podpowiemy Wam więc jak sprawdzić dostępność taniej domeny oraz gdzie takowej szukać na sprzedaż w atrakcyjnej cenie. Zapraszamy do lektury!

Gdzie szukać domen na sprzedaż w dobrej cenie? 

Nie da się ukryć, że w sieci znaleźć można wiele firm, które oferują tanie domeny wraz z ich rejestracją. Warto jednak wiedzieć, na co zwrócić uwagę, tak by, uniknąć późniejszych ewentualnych niespodzianek, które mogą być związane z kosztami czy techniczną stroną użytkowania. Przede wszystkim należy sprawdzić, czy nie ma ukrytych opłat w warunkach umowy. Przykładem może być cena odnowienia, znacznie wyższa niż początkowa propozycja. Jeśli zależy Ci na atrakcyjnej ofercie, to tanie domeny znajdziesz na SeoHost.pl, gdzie dostępnych jest ich wiele rodzajów w stałej i niskiej cenie.

Jak sprawdzić dostępność taniej domeny?

Najprostszym sposobem na sprawdzenie dostępności danej domeny jest skorzystanie z wyszukiwarek dostępnych na stronach rejestratorów domen. Wystarczy wpisać nazwę, którą jest się zainteresowanym, a następnie narzędzie do sprawdzania dostępności domeny pokaże, czy jest ona użytkowana. Co więcej, niektóre z wyszukiwarek oprócz sprawdzenia konkretnej nazwy, prezentuje również listę propozycji popularnych domen z informacją o jej statusie, tj. czy jest wolna lub zajęta. 

Inną możliwością sprawdzenia dostępności taniej danej domeny jest narzędzie WHOIS. Pozwala ono na poznanie takich informacji, jak: 

  • dane właściciela, 
  • datę rejestracji domeny,
  • datę jej wygaśnięcia,
  • serwery DNS, na których domena się znajduje. 

Skorzystanie z narzędzia WHOIS pomocne może być w przypadku, kiedy jesteśmy zainteresowani konkretną domeną. Pomoże ono w ocenie czy warto jest skupiać swoją uwagę na niej, czy lepiej rozejrzeć się za inną propozycją. Co ważne, chcąc kupić daną domenę, dobrze jest sprawdzić nie tylko datę wygaśnięcia, ale również okres ochronny, który musi upłynąć, nim ponownie będzie można ją zarejestrować. 

Zobacz:  Co to jest wan miniport w systemie Windows? Co to jest Miniport Wan?

O czym jeszcze pamiętać szukając taniej domeny internetowej?

Wybierając tanią domenę internetową, warto zwrócić uwagę na kilka niezwykle ważnych aspektów. Jak wspominaliśmy wcześniej, należy przeanalizować ofertę, tak by uniknąć niepożądanych i ukrytych opłat. Ponadto dobrze jest zwrócić uwagę na oferowane dodatkowe opcje, jak np. ochrona prywatności w bazie WHOIS, znacząco poprawiająca bezpieczeństwo. Warto również uwagę na okres ważności taniej domy i procedurę jej odnowienia, tak aby uniknąć przypadkowego jej wygaśnięcia. 

Jak widać, sprawdzanie dostępności taniej domeny i tego, gdzie takowej szukać w dobrej cenie to proces, który warto przeprowadzić skrupulatnie. Dobrze dobrana domena to inwestycja, która może przynieść znaczące korzyści w przyszłości i zdecydowanie warto o tym pamiętać.

Kliknij aby ocenić:
[Total: Average: ]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Technologia

Wzmacniacz słuchawkowy: Wszystko, co musisz wiedzieć

Technologia

Jakie rodzaje oprogramowania na zamówienie mogą być zaprojektowane przez specjalistów?

Technologia

Laptop do nauki. Jaki warto wybrać?

Technologia

Pendrive z logo na miarę Twojej marki. Personalizacja i trendy w świecie nośników danych

Technologia

Freelancer SEO – Czym zajmuje się specjalista od pozycjonowania stron?

praca dla programisty
Technologia

Czy juniorom naprawdę tak trudno znaleźć pracę? Przegląd rynku pracy programistów

Języki programowania
Technologia

Praca przy produkcji gier? Jakie języki programowania warto znać?

Technologia

PS5 bez napędu czy z napędem? Jaką konsole Playstation 5 wybrać?

Technologia

Internet i telewizja – dlaczego warto zdecydować się na pakiet łączący dwie usługi?