Błąd youtube 400. Jak naprawić błąd 400 połączenia z serwerem youtube na Android? 

Błąd 400 youtube
(Zaktualizowano: 25 maja, 2023)

Problem z kodem błędu 400 na YouTube – pełnej i mobilnej wersji serwisu

Napotkanie kodu błędu 400 przez użytkowników pełnej oraz mobilnej wersji YouTube zdarza się czasami. Mimo iż powodów wystąpienia może być kilka, najczęściej problem ten nie ma poważnego charakteru i jest możliwy do rozwiązania w kilka chwil. Skupmy się na tym zagadnieniu bardziej dokładnie.

YouTube jako jedna z czołowych platform do udostępniania filmów

YouTube przez lata ewoluował, stając się czymś więcej niż tylko serwisem filmowym. Dzisiaj jest to pełnoprawna platforma, na której wiele zdolnych osób kreuje własne treści i realizuje swoje pasje. Znajdziesz tu wszystko: z nagraniami z popularnych programów telewizyjnych, przez różnego rodzaju poradniki, blogi prezentujące życie różnych twórców, aż po treści dla dzieci, recenzje samochodów, materiały z gier wideo, oceny filmów i wiele więcej.

Dzięki pozycji najpopularniejszej platformy do udostępniania wideo na świecie, YouTube oferuje własne aplikacje dla różnorodnych systemów operacyjnych i urządzeń. Dostępność YouTube jest zatem gwarantowana na każdym urządzeniu z systemem Android.

Aplikacja ta jest dostępna na każdym smartfonie, tablecie, a nawet Android TV, ciesząc się popularnością wśród milionów użytkowników.

Jednak nawet taka szeroko rozpoznawana aplikacja nie jest wolna od różnorodnych problemów. Na przykład, wielu użytkowników doświadcza błędu 400.

Zobacz:  Jak naprawić błąd „karta sieciowa Ethernet nie ma poprawnej konfiguracji protokołu IP”?

Na czym polega błąd Youtube 400?

Błąd ten sugeruje problemy z połączeniem z serwerami YouTube. W rzeczywistości, jego treść wyświetlana może być różna. Błąd 400 może przyjmować takie formy jak:

 • “Wystąpił problem z serwerem [400]”.
 • “Proszę sprawdzić połączenie sieciowe (Retry)”.
 • “Error loading. Stuknij, aby spróbować ponownie”.
 • “Brak połączenia”.
 • “500 Internal Server Error” i inne. Jest jednak możliwość naprawienia go na swoim urządzeniu z systemem Android. To zadanie nie wymaga dużej ilości czasu czy wysiłku.

Jak naprawić błąd 400 na YouTube na smartfonie z Androidem

Istnieje kilka uniwersalnych metod na naprawę tego błędu i innych podobnych, związanych z siecią. Kod błędu 400 w mobilnej aplikacji YouTube często wynika z problemów z siecią, ale nie zawsze musi tak być. Aplikacja może czasem nie funkcjonować prawidłowo, co może generować różnego rodzaju problemy. Mamy do dyspozycji trzy proste metody na rozwiązanie problemu, o ile połączenie sieciowe działa poprawnie. Przyjrzyjmy się im bliżej.

Są one proste do wykonania. To co musisz zrobić to:

1. Spróbuj ponownie uruchomić telefon

Błąd ten może być spowodowany różnymi problemami technicznymi w Twoim urządzeniu. Może to być na przykład konflikt wewnętrzny w telefonie, który skutkuje problemami z połączeniem internetowym.

Ponowne uruchomienie telefonu powoduje zamknięcie wszystkich aplikacji i może pomóc rozwiązać wiele błędów. Jest to dość proste do zrealizowania na większości urządzeń z Androidem, a instrukcje są w większości przypadków takie same.

Musisz przytrzymać przycisk zasilania przez kilka sekund, a następnie wybrać opcję “Uruchom ponownie telefon” w menu podręcznym na ekranie. Następnie poczekaj na ponowne uruchomienie systemu i spróbuj ponownie zalogować się do aplikacji YouTube.

2. Wyczyść dane i pamięć podręczną aplikacji YouTube

Problemem może być sama aplikacja YouTube. Czasami zdarza się, że błąd jest zapisywany z powodu plików tymczasowych. W takim przypadku możesz wyczyścić dane i pamięć podręczną aplikacji YouTube. Aby to zrobić, musisz:

 • Otworzyć Ustawienia na swoim telefonie.
 • Następnie przejść do Aplikacje.
 • Wybrać Wszystkie aplikacje.
 • Na liście znaleźć YouTube.
 • Kliknąć na Przechowywanie.
 • W tym menu znajduje się przycisk “Wyczyść dane”, musisz go nacisnąć. To zresetuje aplikację YouTube do ustawień fabrycznych. Musisz zalogować się na swoje konto ponownie, co prawdopodobnie pomoże Ci uniknąć błędu 400.
Zobacz:  Jakie cechy powinno mieć idealne etui na telefon?

3. Sprawdź ustawienia sieci

Warto również upewnić się, czy ustawienia sieciowe są prawidłowe. Może się zdarzyć, że straciłeś połączenie z Internetem, a nie jesteś tego świadomy. Spróbuj podłączyć inne urządzenie do punktu dostępu i sprawdź, czy działa YouTube.

Jeżeli masz taką możliwość, spróbuj podłączyć swoje urządzenie do innego punktu dostępu lub włącz mobilny Internet. To może rozwiązać Twój problem z YouTube.

4. Zainstaluj ponownie aplikację YouTube

Być może problem leży w ustawieniach aplikacji. W takim przypadku jej odinstalowanie i ponowne zainstalowanie może pomóc. To rozwiązanie może pomóc w wielu przypadkach.

Możliwe, że problem dotyczy tylko Twojej wersji aplikacji, dlatego warto zaktualizować ją do najnowszej wersji. Możesz to zrobić, klikając “Aktualizuj” obok ikony aplikacji YouTube w Sklepie Play, co rozpocznie instalację najnowszych wersji wszystkich aplikacji, lub odnaleźć YouTube na liście aplikacji i zaktualizować go.

5. Sprawdź, czy YouTube działa poprawnie online

Czasami problemem może być sama platforma YouTube. Może zdarzyć się, że cały serwis zawiesza się, a wszyscy użytkownicy tymczasowo tracą połączenie z serwerem. Tę sytuację łatwo można sprawdzić online. Zwykle tego typu problemy masowe szybko się manifestują i dotykają wszystkich użytkowników.

Przedstawiliśmy kilka różnych sposobów na rozwiązanie błędu o kodzie 400 w pełnej wersji strony i aplikacji mobilnej YouTube. Zalecamy, aby nie ograniczać się do jednej metody, jeśli nie przyniesie ona rezultatów, ale spróbować innych, ponieważ przyczyny problemu mogą być różne.

Te proste kroki powinny pomóc Ci rozwiązać większość problemów z YouTube. Wypróbuj je wszystkie po kolei, a następnie będziesz mógł dowiedzieć się, co dokładnie było problemem.

Kliknij aby ocenić:
[Total: Average: ]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Głowne sklepy internetowe
Technologia

Tytuł: Stworzenie sklepu internetowego czy gotowa platforma?

Technologia

Jakie cechy powinno mieć idealne etui na telefon?

Technologia

Zastosowanie informatyki przemysłowej w optymalizacji procesów produkcyjnych

Technologia

Zadbaj o swój MacBook: Kompleksowy przewodnik po serwisach w Warszawie

Technologia

Profesjonalny druk 3D – wsparcie dla Twojego projektu

Technologia

Jak łatwiej prać i suszyć ubrania?

Technologia

Wzmacniacz słuchawkowy: Wszystko, co musisz wiedzieć

Technologia

Jakie rodzaje oprogramowania na zamówienie mogą być zaprojektowane przez specjalistów?

Technologia

Laptop do nauki. Jaki warto wybrać?