Czy Dying Light 2 ma crossplay? Dying light 2 crossplay.

dying light 2

Aktualnie jesteśmy na progu przejścia między dwoma generacjami konsol, nowe konsole jak PS5 i Xbox Series X zagościły na rynku niedawno, ale poprzednie wciąż mają swoje miejsce. Nie dziwi więc, że wiele firm deweloperskich wydaje swoje gry zarówno na nowe, jak i stare generacje konsol, jak również na PC. Techland podąża tą ścieżką z ich najnowszą produkcją, Dying Light 2. Powoduje to jednak pewne pytania użytkowników, dotyczące możliwości crossplay pomiędzy różnymi konsolami.

Dostępność Dying Light 2 crossplay dla graczy to kwestia otwarta.

Przeżywamy interesujące czasy, kiedy to deweloperzy dążą do optymalizacji swoich gier zarówno dla nowych, jak i starych generacji konsol. Wyraźnym tego przykładem może być głośny Cyberpunk 2077. Często deweloperzy borykają się z trudnościami, zwłaszcza na starszych konsolach, które są mocno ograniczone pod względem sprzętowym.

Jednak są gry, które odniosły większy sukces na starszych konsolach, jak Dying Light 2. Gra ta zbiera pozytywne opinie od graczy i krytyków, a także wiele uwag dotyczących stabilności gry na różnych platformach. Nawet na średniej klasy komputerach PC, czy konsolach takich jak PS4 Slim czy Xbox One S.

Jak używać współdzielenia w Dying Light 2. Dlaczego jest ono potrzebne?

Dying Light 2 oferuje tryb kooperacji online, co oznacza, że do Twojej gry mogą dołączyć do 3 znajomych i razem możecie przejść całość fabuły i zadań pobocznych.

Wielu graczy zastanawia się jednak, czy istnieje możliwość crossplay? Przykładowo, jeżeli Ty grasz na PC, a Twój znajomy na PS5, czy możecie grać razem w tej samej sesji?

Zobacz:  Jak zmienić nick w Minecraft?

Jak działa kooperacja w grze Dying Light 2?

Zasady kooperacji są proste: po ukończeniu głównej fabuły oraz zadań pobocznych, możesz zaprosić swoich znajomych do swojego świata i wspólnie przejść grę. Stajesz się wtedy Hostem.

Jak rozpocząć kooperację w grze Dying Light 2?

Aby rozpocząć grę w trybie kooperacji w Dying Light 2, potrzebujesz jedynie gry, znajomego na liście znajomych Steam lub Epic Storm, oraz dostępu do internetu. Następnie:

  • Przejście przez prolog gry odblokuje tryb kooperacji po wykonaniu zadania „Markers of Plague„.
  • Po zakończeniu tego zadania, zatrzymaj grę i przejdź do Menu Online. Tutaj zobaczysz swoich znajomych, którzy są dostępni w grze. Kliknij na nich, a następnie wybierz opcję Dołącz lub Zaproś do gry.
  • Musisz także wejść do ustawień gry i w sekcji Opcje online zmienić tryb gry z Pojedynczy gracz na Publiczny lub Tylko znajomi.
  • W tym miejscu można także włączyć lub wyłączyć czat głosowy. Po tych krokach, jesteś gotowy do gry lub możesz zaprosić znajomego do pomocy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

cs go
rozrywka

Jak sprawdzić fps w CSGO? Komenda na fps w Counter-Strike

valorant rangi
rozrywka

Pełna lista rang w Valorant – jak awansować?

league of legends rangi
rozrywka

Jakie są rangi w league of legends? Lol rangi

rangi cs go
rozrywka

Hierarchia rangowa w grze CS:GO – rangi w CS GO

platformy do gry
rozrywka Technologia

7 najlepszych cyfrowych platform dla graczy

kody na umiejetnosci w the sims 4
rozrywka

Kody na umiejętności w The Sims 4

ile wazy league of legends
rozrywka

Ile waży League of legends? Ile zajmuje Lol?

krowokwiat
rozrywka

Krowokwiat. Jak wyhodować krowokwiat w The Sims 4?

jak zrobic bliźniaki w sism 4
rozrywka

Jak zrobić bliźniaki w The Sims 4?