Jak zrobić tarcze w Minecraft? – Tarcza Minecraft 2023

Tarcza w Minecraft jak zrobic
(Zaktualizowano: 16 sierpnia, 2023)

Ciągle powtarzamy, że świat Minecrafta nie jest bezpieczny i na każdym kroku czyhają na nas niebezpieczeństwa. Na szczęście, z jego niebezpieczeństwami, gra oferuje nam również pewne środki bezpieczeństwa. Możesz użyć najlepszych mikstur Minecraft dla zwiększenia mocy lub zastosować najlepsze enchantmenty Minecraft, aby zwiększyć niezawodność swojego sprzętu. Ale wszystko to czuje się jak zbyt wiele pracy, prawda? Na szczęście możesz pominąć drastyczne środki w większości przypadków, jeśli wiesz, jak zrobić tarczę w Minecraft. Jest to proste narzędzie, które możesz trzymać, aby odeprzeć ataki, zablokować pociski i wyglądać jak rycerz (w komplecie z najlepszymi skórkami Minecraft) podczas ochrony siebie. Możesz nawet użyć go, aby uczynić podróżowanie do portalu Nether mniej ryzykownym. Ale nie wyprzedzajmy siebie i najpierw dowiedzmy się, jak zrobić tarczę w Minecraft.

Zrób tarczę w Minecraft dla swojej ochrony (2023)

Tak jak większość naszego ekwipunku, Minecraft ma różne mechaniki wokół tarcz. Najpierw zbadamy zastosowania tarczy i moce blokujące, zanim przejdziemy do przepisu na crafting. Ale nie krępuj się użyć tabeli poniżej, aby przejść do każdej sekcji, jak chcesz.

Zobacz cenę gry Minecraft w CENEO.pl

Czym jest tarcza w Minecraft i jakie jest jej zastosowanie?

Podobnie jak tarcze w świecie rzeczywistym, tarcza jest narzędziem obronnym w Minecraft. Jej głównym celem jest ochrona graczy przed nadchodzącymi atakami. Ale to działa tylko wtedy, gdy aktywnie trzymasz tarczę, gdy jesteś atakowany. W przeciwieństwie do zbroi, nie możesz używać tarczy podczas walki. Zamiast tego, musisz wstrzymać się i użyć jej jako aktywnej taktyki obronnej.

Zobacz:  Kody na umiejętności w The Sims 4

Co może zablokować tarczą w Minecraft?

Tarcza w Minecraft może zablokować wiele ataków, ale nie wszystkie. Ataki, które może zablokować to:

 • Ataki wręcz inne niż moby z toporem
 • Strzały: zwykłe, zakończone i widmowe
 • Trąby, kule śnieżne i jaja
 • Ataki pociskami od mobów, w tym blaze, lamy, shulkery i pufferfy.
 • Użądlenia pszczół
 • Obrażenia od eksplozji zadawane przez pnącza i trotyle zapalane przez innych graczy
 • Ataki wiązką od strażników i starszych strażników, ale tylko z połową mocy.

Ataki, których nie można zablokować

Nie można zablokować tarczą następujących ataków:

 • Strzały wystrzelone z kuszy z zaklęciem przeszywającym
 • Efekty statusu strzał i pocisków shulkera w edycji Bedrock
 • Trotyl zapalony przez graczy lub Redstone w edycji Java
 • Teleportacja i obrażenia od upadku
 • Ataki mobów za pomocą topora
 • Ataki magiczne jak soniczny wrzask Strażnika
 • Bezpośrednie trafienia od Strażnika

Tarcza Minecraft – jak ją zdobyć?

Poza craftingiem, do którego przejdziemy za chwilę, jedynym innym sposobem na zdobycie tarczy w Minecraft jest handel. Aby to zrobić, musisz handlować z wieśniakami armorer o poziomie journeyman. Handlują oni tarczami w zamian za 5 szmaragdów. Możesz użyć naszych najlepszych nasion wiosek Minecraft, aby łatwo znaleźć wioski armatorów w krótkim czasie.

Przedmioty wymagane do zrobienia tarczy

Potrzebujesz następujących przedmiotów, aby zrobić tarczę w Minecraft – sztabka żelaza, 6 desek (dowolnych) i stół do craftingu.

Możesz użyć naszego przewodnika po dystrybucji rudy w Minecraft, aby łatwo znaleźć rudę żelaza w grze. Następnie, musisz wytopić surowe żelazo w piecu lub wielkim piecu, aby uzyskać żelazne sztabki. Jeśli chodzi o deski, możesz umieścić pień, kłody lub drewno z dowolnego drzewa w grze w obszarze rzemiosła, aby uzyskać deski. Możesz nawet wymieszać losowe deski w przepisie rzemieślniczym tarczy. Rodzaj desek nie wpływa na wydajność tarczy.

tarcza w minecraft

Jak zrobić tarczę w Minecraft? – przepis

Aby zrobić tarczę w Minecraft, wykonaj poniższe kroki:

 1. Najpierw umieść sztabkę żelaza w środkowej komórce pierwszego rzędu tabeli craftingu.
 2. Następnie umieść deskę po obu stronach żelaznej sztabki w pierwszym rzędzie.
 3. Następnie wypełnij deskami drugi rząd stołu craftingowego.
 4. Na koniec, aby zakończyć tworzenie tarczy, umieść deskę w środkowej komórce najniższego rzędu obszaru craftingu.
Zobacz:  Co jedzą żaby w Minecraft?

Podczas tworzenia tarczy możesz użyć dowolnego rodzaju drewnianych desek. Nie muszą one być tego samego rodzaju i mogą być umieszczone w dowolnej komórce przeznaczonej na deski w przepisie.

Jak stworzyć własną tarczę w Minecraft?

Głównym problemem z tarczami jest to, że możesz je zrobić tylko z drewna. Z tego powodu mają one domyślnie stałe właściwości i bardzo raczej podstawowy wygląd. Na szczęście Minecraft pozwala na zmianę tego ostatniego poprzez crafting custom shields. Niestety, funkcja ta jest ograniczona tylko do edycji Minecraft Java. Tak więc, użytkownicy Bedrock mogą pominąć dalej.

Przedmioty wymagane do stworzenia niestandardowej tarczy
Potrzebujesz tylko następujących dwóch przedmiotów do wykonania niestandardowej tarczy:

 • Regularna tarcza
 • Sztandar
Jak zrobić tarcze w Minecraft

Możesz wykonać sztandar łącząc sześć bloków wełny z kijem. Możesz je też znaleźć w pobliżu różnych struktur w grze. Kolor wełnianych bloków zostanie automatycznie zastosowany do tarczy. Możesz jednak później dostosować ją do swoich potrzeb za pomocą krosna, aby narysować na niej wzory.

Przeczytaj również: Zły Omen Minecraft

Jak zrobić własną tarczę w Minecraft?

Gdy sztandar jest już gotowy, umieść go wraz z tarczą w obszarze craftingu. Nie ma stałego układu dla tego przepisu. Możesz umieścić oba przedmioty w dowolnym miejscu w obszarze tworzenia. W rezultacie otrzymasz tarczę z takim samym wzorem jak baner. Możesz użyć tej metody, aby dopasować tarczę do swoich fajnych skórek Minecraft.

Jak używać tarczy w Minecraft?

Aby użyć tarczy w Minecraft, musisz ją wyposażyć i aktywnie używać. Możesz trzymać ją w swojej głównej ręce do walki, ale najlepiej jest umieścić ją w swojej ręce. Dzięki temu łatwiej jest jej używać podczas walki. Jeśli tarcza znajduje się w wyłączonej ręce, musisz nacisnąć prawy przycisk myszy lub klawisz akcji dodatkowej, aby jej użyć.

Podczas korzystania z tarczy, Twoja postać zwolni nieco tempo, aby lepiej się bronić. Pamiętaj jednak, że w ten sposób druga strona Twojego ciała, która nie jest ukryta przez tarczę, nadal pozostaje bezbronna. Ponadto, każdy atak zmniejsza wytrzymałość tarczy. Tak więc, chyba że naprawisz ją za pomocą kowadła, to pęknie pozostawiając cię w niebezpieczeństwie.

Zobacz:  Żółw Minecraft. Jak hodować żółwie w Minecrafcie?

Alternatywnie, możesz użyć tego przydatnego przewodnika po enchantmentach Minecraft, aby uczynić go dłuższym poprzez dodanie enchantmentów takich jak unbreaking i mending do tarczy.

Zrób i użyj tarczy w Minecraft z łatwością

W tym momencie wiesz, że tarcza nie jest idealną ochroną, której potrzebujesz, aby przetrwać w Minecraft. Ale teraz lepiej jest wiedzieć, jak zrobić tarczę w Minecraft, niż podróżować bez niej. Nie ma lepszego narzędzia kontrującego dla ataków pocisków w grze niż to. Jeśli jednak nadal nie czujesz się wystarczająco bezpiecznie, Mikstura Uzdrowienia może zdecydowanie postawić Cię na nogi. Możesz również zacząć sadzić nasiona i uprawiać jedzenie, aby w razie potrzeby móc się leczyć. Z tym powiedzeniem, jeśli nic nie działa, najlepsze komendy Minecraft mogą zdecydowanie dać ci specjalne korzyści. Ale nawet z przepisem tarczy w ręku, jesteś graczem defensywnym czy wojownikiem? Powiedz nam w komentarzach!

Kliknij aby ocenić:
[Total: 1 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Gaming Minecraft

Na którym poziomie jest Netherite w Minecraft?

Głowne sklepy internetowe
Technologia

Stworzenie sklepu internetowego czy gotowa platforma?

Technologia

Jakie cechy powinno mieć idealne etui na telefon?

Technologia

Zastosowanie informatyki przemysłowej w optymalizacji procesów produkcyjnych

Technologia

Zadbaj o swój MacBook: Kompleksowy przewodnik po serwisach w Warszawie

Technologia

Profesjonalny druk 3D – wsparcie dla Twojego projektu

Technologia

Jak łatwiej prać i suszyć ubrania?

Technologia

Wzmacniacz słuchawkowy: Wszystko, co musisz wiedzieć

Technologia

Jakie rodzaje oprogramowania na zamówienie mogą być zaprojektowane przez specjalistów?