Jak odinstalować Valorant na Windows?

(Zaktualizowano: 1 lipca, 2023)

Jak odinstalować Valorant to temat, którym wiele osób się dzieli. Jeśli planujesz całkowicie usunąć Valorant z komputera działającego na systemie Windows 10 lub 11, ten artykuł jest dla Ciebie. Pomożemy ci zrozumieć, jak odinstalować i zainstalować ponownie Valorant.

Wymagania do odinstalowania Valorant na Windows

Valorant, darmowa strzelanka pierwszoosobowa (FPS) od Riot Games, zdobył globalną popularność. W trakcie gry mogą jednak wystąpić różne problemy, takie jak kod błędu VAN 135, Błąd Vanguard zapobiegający oszustwom w Valorant, błąd WAL 43 i inne. W takich sytuacjach jednym z możliwych rozwiązań jest odinstalowanie Valorant i jego późniejsza reinstalacja.

Również Valorant może nie pasować do gustu wszystkich graczy. Jeżeli jesteś graczem, który nie cieszy się tą grą, możesz ją odinstalować. Czasami gra ta może zajmować dużo miejsca na dysku, co może zmusić do jej odinstalowania, aby zwolnić przestrzeń.

Ale jak odinstalować Valorant na kliencie Riot na Windowsie 11 lub 10? Zapoznaj się z poniższym przewodnikiem.

Jak całkowicie odinstalować Valorant?

Proces ten jest nieco inny od standardowego odinstalowywania aplikacji. Niektórzy użytkownicy zgłaszają, że nie mogą odinstalować Valorant, a główną przyczyną jest zazwyczaj oprogramowanie Riot Vanguard zapobiegające oszukiwaniu w Valorant. Aby skutecznie usunąć Valorant, musisz najpierw odinstalować Riot Vanguard, a potem sam Valorant.

Zanim przystąpisz do odinstalowania, upewnij się, że oba programy są zamknięte. Całkowicie zamknij Valorant, następnie przejdź do zasobnika systemowego na pasku zadań, kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonę Riot Vanguard i wybierz opcję “Zamknij Vanguard”. Następnie możesz rozpocząć proces odinstalowania Valorant, kierując się poniższymi wskazówkami.

Zobacz:  Ile wydałem na Valorant? Sprawdź ile wydałeś pieniędzy na Valoranta

Jak odinstalować Valorant za pomocą Panelu Sterowania?

Krok 1: Naciśnij Win + S, aby otworzyć pasek wyszukiwania, wpisz “panel sterowania” i naciśnij Enter.

Krok 2: Ustaw widok na “Kategoria” i kliknij “Odinstaluj program” w sekcji “Programy”.

Krok 3: W oknie “Programy i funkcje” znajdź “Riot Vanguard” i wybierz “Odinstaluj”.

Krok 4: Następnie zlokalizuj “Valorant” i również go odinstaluj. Po zakończeniu procesu zrestartuj komputer.

Możesz również przejść do “Ustawienia” > “Aplikacje” > “Aplikacje i funkcje”. Znajdź “Riot Vanguard” i kliknij “Odinstaluj” na Windows 10. Jeśli korzystasz z Windows 11, kliknij trzy pionowe kropki obok “Riot Vanguard” i wybierz “Odinstaluj”. Następnie powtórz ten proces dla Valorant.

Jak usunąć Valorant za pomocą wiersza polecenia (CMD)?

Oprócz Panelu sterowania, Valorant można odinstalować również za pomocą wiersza polecenia, co jest prostym rozwiązaniem. Oto jak to zrobić na Windowsie 11 lub 10.

Krok 1: Wpisz “cmd” w pole wyszukiwania, kliknij prawym przyciskiem myszy na “Wiersz polecenia” i wybierz “Uruchom jako administrator”.

Krok 2: W oknie CMD wpisz “sc delete vgc” i naciśnij Enter.

Krok 3: Wpisz “sc delete vgk” i naciśnij Enter.

Krok 4: Zrestartuj komputer.

Krok 5: Przejdź do “C:\Program Files”, znajdź folder “Riot Vanguard” i usuń go.

Możesz także użyć profesjonalnych programów do odinstalowywania aplikacji, takich jak IObit Uninstaller, Revo Uninstaller, Geek Uninstaller, aby całkowicie usunąć Valorant. Wybierz jeden z nich i pozwól mu zrobić swoją robotę.

Czasami możesz chcieć zainstalować Valorant ponownie na swoim komputerze z Windows 11 lub 10. Wystarczy wejść na oficjalną stronę Valorant, pobrać najnowszą wersję gry i zainstalować ją na swoim urządzeniu.

Kliknij aby ocenić:
[Total: 1 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Gaming Valorant

Jak zwrócić skina w Valorant?

Valorant

Jak zmienić nick w Valorant?

Gaming Valorant

Ile wydałem na Valorant? Sprawdź ile wydałeś pieniędzy na Valoranta