Kredyt frankowy to już nie problem

(Zaktualizowano: 22 maja, 2024)

Do niedawna posiadanie kredytu we frankach szwajcarskich było ogromnym obciążeniem finansowym i przykrym doświadczeniem, którego konsekwencje stały się ciosem finansowym w budżet niejednej rodziny. Na szczęście po latach spłacania horrendalnie wysokich rat kredytowych frankowicze mogą odetchnąć i cieszyć się z odfrankowienia. Jak się okazuje to możliwe i nie takie trudne.

Jak się wyzbyć problemu z kredytem frankowym?

Odfrankowienie przez unieważnienie kredytu stało się bardzo popularne. Trudno z tej opcji nie skorzystać, gdyż niesie ze sobą mnóstwo profitów. W wyniku unieważnienia kredytu kredytobiorca odzyskuje wszystkie środki finansowe jakie na rzecz kredytu wpłacił. Nie oznacza to iż frankoiwcz nie musi kredytu spłacić, jednak spłatą jest wówczas suma kredytowa, która bywa znacznie niższa aniżeli wszystkie opłaty kredytowe, prowizje i odsetki a w dodatku różnica kursowa, bowiem kredytobiorca oddając bankowi dług zobowiązany jest do oddania go po kursie z chwili podpisania umowy. Majac swiadomosc korzyści oraz potencjalną sumę do odzyskania, jaką z łatwością wyliczy nam kalkulator frankowy zdecydowanie chętniej będziemy dążyć do unieważnienia kredytu.

Kredyt, a sprawa frankowa

Niestety nie każdy kredyt spełnia przesłanki unieważnienia. każda umowa kredytowa jest inna a co za tym idzie należy ją przeanalizować, czy wypełnia znamiona błędu rzeczowego i tym samym jest sprzeczna z prawem. klauzule abuzywne są charakterystyczne powtarzalne w umowach kredytowych we frankach jednak nie zawsze jest to takie proste, aby udowodnić w sądzie, że umowa zawiera niedozwolone zapisy. Aby nie zdziwić się w sądzie warto wcześniej do postepowania się przygotować. Pomóc nam może kancelaria frankowa Warszawa, gdzie prawnicy udzielą porady prawnej, sporządza profesjonalny pozew, ale przede wszystkim przeanalizują pod względem prawnym wszystkie dokumenty kredytowe oraz indywidualna sytuacje kredytobiorcy. Wiedząc, iż nasz kredyt kwalifikuje się do unieważnienia możemy wystąpić do sądu z roszczeniem przeciwko bankowi. 

Zobacz:  GoWork – dla pracodawców i pracowników. Dlaczego warto sprawdzić?

Postępowanie przed sądem i rozliczenie kredytu

Unieważnienie kredytu wymaga prawomocnego orzeczenia sądu. Z uwagi na ilość spraw frankowych i obłożenie sądów na rozprawę przyjdzie poczekać nawet kilka miesięcy. Jeśli niedokładnie się do niej przygotujemy może sprawa nie skończyć się na pierwszej rozprawie. również jeśli sprawa abuzywnosci umowy wymaga wyjaśnienia, dodatkowych dowodów na przykład opinii biegłego, przesłuchania świadków może zostać wyznaczona druga rozprawa. Również po wydaniu wyroku w pierwszej instancji musimy zaczekać na świętowanie sukcesu, gdyż bank może wnieść apelację i tym sposobem wydłużyć postępowanie o kolejny termin rozprawy tym razem w drugiej instancji. Korzystając z usług pomocy prawnej zwiększamy szanse na szybki i pozytywny przebieg postępowania. 

Rozliczenie kredytu następuje dopiero po uprawomocnieniu się orzeczenia i o ile bank nie zgłosi roszczenia odszkodowawczego za nieodpłatne korzystanie z kapitału od podpisania nieważnej umowy. 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Kliknij aby ocenić:
[Total: 1 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ogólne

Przewodnik po opakowaniach kartonowych – najlepsi producenci, ceny, materiały i miejsce zakupu

Ogólne

Budowanie Kariery w Tworzeniu Gier: Kluczowe Umiejętności i Narzędzia

Ogólne

Liczebniki – kiedy się przydają w angielskim?

Ogólne

Pianka PE – jakie są jej najważniejsze właściwości?

Ogólne

Trendy w opakowaniach, czyli pudełka kartonowe ozdobne i ich zastosowania

Ogólne

Jak znaleźć dobrego korepetytora? Oto kilka cennych porad!

Ogólne

Kolejny błąd banków z korzyścią dla kredytobiorców

Ogólne

Pudełka magnetyczne na produkty – eleganckie i praktyczne!

Ogólne

Czy opcja wynajmu długoterminowego samochodu faktycznie się opłaca?