Najlepsze horrory 2022. TOP 10 horrory z 2022 roku

Top horrory 2022
(Zaktualizowano: 30 września, 2023)

Które horrory 2022 roku są najbardziej warte uwagi?

Które horrory 2022 roku są najbardziej warte uwagi? Kiedy nadchodzi halloween, fani kina filmowego poszukują najlepszych horrorów do obejrzenia. Produkcje filmowe z 2022 roku dostarczyły wiele propozycji, które stanowią esencję grozy. Horrory 2022 charakteryzują się nie tylko wyjątkowym klimatem, ale także mistrzowską reżyserią i scenariuszem. Wśród nich znajdziemy filmy, które już teraz zyskały miano najlepszych horrorów tego roku. Każda taka premiera to nie tylko film grozy, ale prawdziwe filmowe doświadczenie, które z pewnością zapadnie w pamięć każdego miłośnika gatunku. Jeśli chcesz poczuć dreszcz emocji, warto zwrócić uwagę na te propozycje.

1. HELLBENDER

Obsada: Zelda Adams, Toby Poser, Lulu Adams, John Adams
Opis: Mieszanka gotującego się kociołka nastoletniego niepokoju z mrocznymi horrorowymi tonami. Nastolatka i jej matka żyją skromnie w lesie, spędzając czas na tworzeniu muzyki metalowej. Choć ich życie wydaje się proste, tajemnice czekają na odkrycie w głębinach leśnego otoczenia.

2. THE INNOCENTS

Obsada: Rakel Lenora Fløttum, Alva Brynsmo Ramstad, Mina Yasmin Bremseth Asheim, Sam Ashraf
Opis: W jasne nordyckie lato grupa dzieci ujawnia tajemnicze moce. To, co zaczyna się niewinnie, szybko przechodzi w mroczną stronę. Film wstrząsająco podważa czystość młodości w mocno aktorskim thrillerze, który długo pozostaje w pamięci po zakończeniu projekcji.

3. SISSY

Obsada: Aisha Dee, Yerin Ha, Lucy Barrett, Hannah Barlow
Opis: Cecilia i Emma były najlepszymi przyjaciółkami w wieku nastoletnim, które miały razem zestarzeć się. Jednak życie pełne jest niespodzianek. Film łączy aktualne tematy z bogatą mieszanką horroru i czarnego humoru, z doskonałym aktorstwem prowadzonym przez Aishę Dee.

Zobacz:  TOP 15 najlepsze seriale animowane dla dorosłych Ranking

4. SALOUM

Obsada: Yann Gaël, Evelyne Ily Juhen, Roger Sallah, Ba Mentor
Opis: Po ucieczce z zamachem stanu i wydobyciu barona narkotykowego z Gwinei-Bissau, legendarni najemnicy znani jako Bangui są zestrzeleni. Film jest inteligentny, dynamiczny i szybkostrzelny, mieszając różne tony i gatunki w kwaśny, gładko wymieszany przysmak.

5. A WOUNDED FAWN

Obsada: Sarah Lind, Josh Ruben, Malin Barr, Katie Kuang
Opis: Pochłonięty ciemnością i impresyjną ambicją, “A Wounded Fawn” jest inspirowany surrealistyczną sztuką i mitologią grecką. Śledzimy historię Meredith Tanning, której życie jest pełne tajemnic i niebezpieczeństw. Film oferuje wyjątkowy, mroczny przysmak dla fanów gatunku slasher.

6. X

Obsada: Mia Goth, Jenna Ortega, Martin Henderson, Brittany Snow
Opis: “X” to świeże spojrzenie na klasyczną formułę slasher, miejsce, gdzie Ti West wraca zdecydowanie do swoich korzeni horroru. W 1979 roku grupa młodych filmowców postanawia nakręcić film dla dorosłych w wiejskim Teksasie, ale ich plany spotykają się z nieoczekiwanymi przeszkodami.

7. PREY

Obsada: Amber Midthunder, Dakota Beavers, Stormee Kipp, Michelle Thrush
Opis: “Prey” to rzadki thriller akcji, który podnosi poziom adrenaliny bez oszczędzania na rozwijaniu postaci. Akcja filmu dzieje się w narodzie Comanche 300 lat temu. Opowiada historię młodej kobiety, Naru, która jest odważna i nieustraszona. Jest to poprawnie wykonany prequel “Predatora”.

8. OU WON’T BE ALONE

Obsada: Noomi Rapace, Anamaria Marinca, Alice Englert, Carloto Cotta
Opis: Choć niektórzy mogą uznać go za zbyt artystyczny, “You Won’t Be Alone” prezentuje oryginalne i przemyślane podejście do znanych motywów horroru. Akcja filmu rozgrywa się w odizolowanej górskiej wiosce w Macedonii XIX wieku. Śledzimy losy młodej dziewczyny, która odkrywa mroczne tajemnice otaczającego ją świata.

9. BARBARIAN

Obsada: Georgina Campbell, Bill Skarsgård, Justin Long, Matthew Patrick Davis
Opis: “Barbarian” to inteligentny, pełen ciemnego humoru i przede wszystkim przerażający horror. Podróżując do Detroit na rozmowę kwalifikacyjną, młoda kobieta rezerwuje dom na wynajem. Ale kiedy przybywa później niż planowano, odkrywa przerażające sekrety, które czekają w środku.

Zobacz:  Gdzie obejrzeć Yellowstone?

10. HATCHING

Obsada: Siiri Solalinna, Sophia Heikkilä, Jani Volanen, Oiva Ollila
Opis: “Hatching” to film z przesłaniem ukryty w twardej skorupie horroru, który balansuje między pięknem a odrazą. 12-letnia gimnastyczka, Tinja, desperacko chce zadowolić swoją obsesyjnie zainteresowaną wyglądem matkę, autorkę popularnego bloga “Lovely Everyday Life”. Tajemnice i mroki ukryte za idealnym wizerunkiem zaczynają wychodzić na światło dzienne.

Kliknij aby ocenić:
[Total: 1 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Film

Gdzie obejrzeć Yellowstone?

5 faktów, których nie wiesz o Oppenheimer Nolana
Film

5 faktów, których nie wiesz o Oppenheimer Nolana

Film

Uniwersum X-men Kolejność – W jakiej kolejności oglądać filmu X-men?

Film

TOP 15 najlepsze seriale animowane dla dorosłych Ranking